Nieregularne cykle i dni niepłodne

Zacznę od początku. Mam 22 lata. Od dwóch lat jestem mężatką. Stwierdziliśmy z mężem, że na dzieci jeszcze mamy czas. Otóż, mam nieregularne cykle (29-35) dni.
/ 08.07.2011 09:51

Nieregularne cykle i dni niepłodne

Zacznę od początku. Mam 22 lata. Od dwóch lat jestem mężatką. Stwierdziliśmy z mężem, że na dzieci jeszcze mamy czas. Otóż, mam nieregularne cykle (29-35) dni. Moja miesiączka zawsze trwa siedem dni. 20 czerwca, dostałam okres(poniedziałek). Trwał on siedem
dni. A więc w niedzielę, nie wystąpiło już krwawienie, tylko brązowa wydzielina, nie było tego tak wiele. Tego dnia, kochałam się z moim facetem, skończył we mnie. Kochaliśmy się dnia
następnego (poniedziałek) oraz w środę. We wtorek była przerwa.. za każdym razem mój mężczyzna kończył we mnie. Czytałam dużo o dniach płodnych i nie płodnych. Wydawało mi się, że cztery dni po okresie są nie płodne. Co robić? Wykonać test? Czy będzie on już wiarygodny?

Michaelle

Ale w jakim celu chce pani wykonać test ciążowy? Skoro ostatnia miesiączka były 20.06 a cykl trwa 29-35 dni? To licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki czas na kolejną jeszcze nie nadszedł. W pani przypadku należałoby prowadzić dokładne obserwacje by wiedzieć kiedy są dni płodne a kiedy nie, bowiem pani cykle są nieregularne. Dla cyklu 33 dniowego dni, w których pani współżyła powinny być dniami niepłodnymi ale cykl trwa od 29-35 dni. Ale dla 29dniowego cyklu środa mogła już być dniem płodnym. Proszę cierpliwie poczekać na termin miesiączki a jeśli się nie pojawi wykonać test ciążowy. W pani przypadku najlepiej wykonać go po 35 dniu cyklu (w przypadku braku miesiączki).Jedynie badanie poziomu beta Hcg może dać wiarygodny wynik po 10 dniach od dnia, w którym mogło dojść do zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie