Nieregularna miesiączka a próby poczęcia

Mam nieregularną miesiączkę i mam problem z wyregulowaniem. Mój lekarz przepisał mi lek "Provera" na wyregulowanie. Podczas zażywania tych tabletek miesiączkę miałam co 20 - 25 dni.
/ 30.09.2016 15:57

Nieregularna miesiączka a próba poczęcia

Mam nieregularną miesiączkę i mam problem z wyregulowaniem. Mój lekarz przepisał mi lek "Provera" na wyregulowanie. Podczas zażywania tych tabletek miesiączkę miałam co 20 - 25 dni. Po przestaniu zażywania leku wszystko powróciło do normy czyli miesiączki nie miałam miesiąc i 2 tygodnie. Co mam zrobić, aby wyregulować miesiączkę? W dodatku mam nadżerkę, a z mężem od pół roku staramy się o dzidziusia. Nie wiem co mam robić.

Dorota

Nie ma możliwości –jakiś domowych sposobów na wyregulowanie miesiączki. Jedynie lekarz po zbadaniu kobiety może zlecić odpowiednie leki. W przypadku nieregularnych miesiączek warto prowadzić dokładną obserwację swojego organizmu-pomoże to w ustaleniu owulacji. Wówczas łatwiej zastosować testy owulacyjne. Warto stosować metodę termiczną i Billingsów. Zachęcam do zapoznania się z publikacjami:

Jak sprawdzić czy mam owulację?

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)