POLECAMY

Niepłodność

Mam pytanie: staramy się z mężem 3 lata o dziecko i nic, co powinniśmy zrobić?
Niepłodność

Mam pytanie: staramy się z mężem 3 lata o dziecko i nic, co powinniśmy zrobić? Do jakiego lekarza na początku się udać - proszę o jakieś wskazówki, dziękuję.

 


Justyna


Pani przede wszystkim do ginekologa, jeśli nie było takiej wizyty - ponieważ on oceni stan jajników, długość cykli – jeśli są nieregularne, to może zlecić leki na ich uregulowanie, oceni czy występuje owulacja itd. Potem mąż może udać się do urologa, który oceni stan jąder. Ale najpierw u pani wszystkie badania ginekologiczne - proszę pójść naprawdę do dobrego specjalisty - jeśli wszystkie badania okażą się prawidłowe - to wtedy będzie się badać mąż. Dlaczego napisałam, że najpierw pani? Ponieważ dla wielu mężczyzn to są bardzo stresujące sprawy - jeśli okazuje się, że są bezpłodni, przeżywają tragedię, uważają, że są zerem itd. Dlatego to już sam wielki sukces, jeśli mężczyzna zgadza się na badania w kierunku niepłodności. Proszę poczytać odpowiedzi na podobne pytania, w których dokładniej opisuję badania mężczyzn w kierunku niepłodności. Życzę pomyślnego rozwiązania spraw.

 

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 lat temu
ja mam akurat takie nasienie i pomoge jeden raz moge ci zrobic wiecej dzeci 692765682 semes
/7 lat temu
z merzem nigdy pomoge jeden raz o tym marz nie powinen wiedzec ja pewne 100 procent692765682
/9 lat temu
witam staram sie z partnerem od 3 lat o dziecko ale nic nie wiem co mam zrobic i na czym polegaja badania niepłodności prosze o odpisanie