POLECAMY

Niemowlę udusiło się podczas spania z rodzicami

4-tygodniowe dziecko spało z rodzicami w łóżku. Miało być bezpiecznie, a zakończyło się śmiercią niemowlaka.
Niemowlę udusiło się podczas spania z rodzicami fot. Fotolia

W niedzielę w jednej z miejscowości w województwie lubuskim rodzice spali ze swoim miesięcznym dzieckiem. To była ich ostatnia wspólna noc. Gdy wstali, zauważyli, że niemowlę nie żyje. Jak się okazało rodzice byli pod wpływem niewielkiej ilości alkoholu. Biegli podejrzewają, że udusili oni nieumyślnie dziecko podczas snu.

Poznaj 7 mitów na temat spania z maluchem!

Na ciele dziecka nie ujawniono żadnych obrażeń. Zwłoki zabezpieczono do sekcji, która ma ustalić przyczyny zgonu – powiedział Zbigniew Fąfera z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Czy spanie z dzieckiem może być bezpieczne?

To tylko jedna z tysięcy historii dotycząca śmierci dziecka podczas snu. Mimo to wielu rodziców praktykuje spanie z niemowlęciem. Wydaje im się, że dziecko jest z nimi bezpieczniejsze niż w swoim łóżeczku. Dla wielu mam jest to również wygodne rozwiązanie podczas częstego karmienia piersią w nocy. Czy powinny ryzykować?

Wielu pediatrów namawia do spania z dzieckiem w jednym łóżku, bo działa to na maluszka uspokajająco, czuje się on bezpieczniej, lepiej śpi i dobrze się rozwija – również emocjonalnie. Pediatrzy nie zapominają jednak, by zwracać uwagę na zachowanie ostrożności.

Jeśli rodzice chcą, by spanie z niemowlakiem było bezpieczne, powinni m.in. postawić na twardy materac, zrezygnować z poduszek i palenia papierosów oraz picia alkoholu przed snem.

Poznaj tajemnice śmierci łóżeczkowej!

Źródło: gazetalubuska.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)