POLECAMY

Niejadek

Moja córcia ma piętnaście miesięcy i do tej pory karmiona jest piersią. Ze względów zdrowotnych nie mogę jej dalej karmić choć bardzo bym chciała. Jest jednak problem, mała nie chce jeść ani kaszek, ani mleka, zupek... nic - serce mi się kroi, nie wiem jak ją zachęcić do jedzenia. Obecnie ściągam pokarm i daję jej w kubeczku, ale to też nie pomaga. Co mam robić?
Niejadek

Moja córcia ma piętnaście miesięcy i do tej pory karmiona jest  piersią. Ze względów zdrowotnych nie mogę jej dalej karmić choć bardzo bym chciała. Jest jednak problem, mała nie chce jeść ani kaszek, ani mleka, zupek... nic - serce mi się kroi, nie wiem jak ją zachęcić do jedzenia. Obecnie ściągam pokarm i daję jej w kubeczku, ale to też nie pomaga. Co mam robić?


Agnieszka

Proszę spróbować jakiś „harców” przy jedzeniu np. kolorowe naczynia, łyżeczki. Jak np. zrobi pani naleśnika może pani pokazać, że można wygryźć dziurkę i przez nią sobie zaglądać. Jedzonko powinno być kolorowe, ozdobione np. jakiś uśmiech na talerzu.
Wymaga to dużo cierpliwości z pani strony. Proszę spróbować organizować wspólny posiłek np. pani je swoją zupkę, a córeczka swoją (będzie naśladować mamusię). Proszę spróbować, żeby dziecko mogło jeść samodzielnie (posadzić w krzesełku, ostrzegam może być strasznie, ale cierpliwości).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Ale rozszerzała Pani dietę dziecku, czy cały czas sama pierś ??? Jeżeli dziecko lubi pojedyncze składniki proszę skupić się na nich i powoli zacząć przemycać coś innego pod ich postacią. Moja córka jak widzi że ja coś jem to zaraz też chce spróbować i w ten sposób poznaje nowe smaki, poza tym je sama większość posiłków, a ma 9 mc.