POLECAMY

Nauka picia z butelki

Mam 5-miesięczną córeczkę, którą karmię piersią. Nie dokarmiam i nie dopajam sztucznie.
Nauka picia z butelki

Mam 5-miesięczną córeczkę, którą karmię piersią. Nie dokarmiam i nie dopajam sztucznie. Od września moja córeczka idzie do żłobka w związku z tym chciałam nauczyć ją pić z butelki. No i okazało się to tragedią. Przy każdej próbie moje dzieciątko ma odruch wymiotny. Jak nauczyć picia z butelki? Próbowałam różne smoczki, ale żadnego nie chce wziąć do ust.

Miama

Proszę spróbować podać córeczce butelkę ze swoim odciągniętym pokarmem. Po kilku próbach może pani mleko modyfikowane połączyć z pokarmem z piersi. Wówczas dziecku łatwiej przyzwyczaić się do nowego smaku. Dodatkowo może pani zamoczyć smoczek w mleku z piersi, przed podaniem butelki dziecku. Najlepiej będzie jeśli butelkę poda tato lub ktoś inny, a pani zniknie z pola widzenia. Dzieci często nie chcą pić z butelki, którą podaje mama, bo jak to przecież mama ma mleczko w piersiach a nie w butelce. Natomiast tato ma mleczko tylko w butelce. Dodatkowo może pani zamoczyć smoczek w mleku z piersi, przed podaniem butelki dziecku. Dziecko można karmić łyżeczką a w 5. miesiącu może pani spróbować wprowadzić do diety córeczki pierwsze nowe produkty. Dla pani córeczki polecam kubek niekapek z ustnikiem lub butelkę zakończoną silikonowym ustnikiem w kształcie łyżeczki. Myślę, że będzie to dobrym rozwiązaniem problemu, ponieważ „za chwilę” córeczka będzie jeść pokarmy właśnie łyżeczką, a smoczek będzie trzeba odrzucić po to aby zapobiegać próchnicy.

Pozdrawiam serdecznieSKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Polecam spróbowac z butelkami twistshake, dostępne na pewno w Smyku, czy w Empiku, mój syn też miał problemy z piciem z butelki, wypróbowałam trzy zanim zaczął jeść wlasnie z tej butli, sadze, ze to zasługa dobrego smoczka i przepływu
/8 lat temu
Ja miałam podobny problem i mała i tak nie wezmie smoczka do ust a ma juz pezszło 12 miesięcy. Z regóły piersiowe" dzieciaczki nie jedzą i nie piją z butelki ze smoczkiem. W wieku ok 5-6 miesięcy nauczyłam małą pić z rurki i podawałam jej płyny z bidonu z giętką rurką :)