POLECAMY

Monitorowanie cyklu i brak owulacji

Mam zdiagnozowane PCO. Staram się o dziecko, w związku z tym brałam CLO. Z monitorowania cyklu okazało się, że i tak nie miałam owulacji. Teraz mam 44 dc i dalej nie mam okresu.

Monitorowanie cyklu i brak owulacji

Mam zdiagnozowane PCO. Staram się o dziecko, w związku z tym brałam CLO. Z monitorowania cyklu okazało się, że i tak nie miałam owulacji. Teraz mam 44 dc i dalej nie mam okresu. Około 2 tygodnie temu robiłam test i wyszedł negatywnie. Czy pomimo tego wszystkiego jest jakaś szansa, że jednak doszło do owulacji i mogłam zajść w ciążę? Czy jest sens, żeby robić kolejny test?

Bandrze

Patrząc od strony medycyny skoro nie stwierdzono owulacji nie było możliwości zapłodnienia. Patrząc od innej strony zawsze jest jakieś ryzyko błędu w monitorowaniu cyklu. Biorąc to pod uwagę może warto wykonać test jeśli miesiączka nadal nie wystąpił.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 lat temu
Hej, ja też mam bardzo nieregularne cykle, do ustalenia kiedy mam owulację, używam testera owulacyjnego na ślinę ( TesterAfrodyta ) Jest wielokrotnego użytku, skuteczny 98 % łatwy w obsłudze, po prostu jest ok.
/7 lat temu
Używam tego samego testera. A właściwie - używałam :) Bardzo szybko udało mi się zajść w ciążę, dlatego polecam
/7 lat temu
Miałam podobny problem. U lekarza wydałam majątek więc zdecydowałam się niedawno na własny komputerek cyklu - cyclotest, który na podstawie temperatury określa owu i dni płodne. mam nadzieję, że w końcu mi się uda