Mleko silny alergen a bóle brzuszka u noworodka

Mam synka Mikołaja, który urodził się cztery tygodnie przed czasem i ma 3 tygodnie. Od 2 dni ma on problemy z brzuszkiem, po każdym karmieniu piersią kuli nóżki i robi się czerwony na twarzy
/ 30.09.2016 17:06

Mleko silny alergen a bóle brzuszka u noworodka

Mam synka Mikołaja, który urodził się cztery tygodnie przed czasem i ma 3 tygodnie. Od 2 dni ma on problemy z brzuszkiem, po każdym karmieniu piersią kuli nóżki i robi się czerwony na twarzy. Czasami nawet zapłacze lub krzyknie. Dzisiaj cały dzień męczył się z kupką aż do późnego południa gdy po piersi i piskliwym krzyku zrobił dużą kupkę. Boję się, że zjadam coś niewłaściwego chociaż dieta moja składa się z dużej ilości mleka z musli i wody oraz ciemnego pieczywa z masełkiem (czasami rzodkiewka) oraz gotowany kurczak. Proszę o pomoc, nie wiem co mam robić gdy widzę jak mój maluszek cierpi.

Syska

Proszę ograniczyć spożycie mleka bowiem przetwory mleczne (jogurty, sery itd.) należy ograniczyć do 2 szklanek dziennie (łącznie). Takie ograniczenie warto stosować do 3 miesiąca życia dziecka. Proszę pić herbatkę z kopru włoskiego. O diecie mamy karmiącej i sposobach na zaparcia tutaj:

Zielone kupki i zaparcia u maluszka,

Jak zwalczać zaparcia u niemowlaka?

Dieta po porodzie,

Sposoby na bolący brzuszek

Pozdrawiam serdecznie