POLECAMY

Metronidazol c.d.

Lekarz przepisał mi ten lek ze względu na zapalenie i początek nadżerki, jaka pojawiła się po porodzie. Kazał przyjmować mi jedną dziennie, przez dziesięć dni (w sumie jedno opakowanie, 1 tabletka 500 mg), a następnie zgłosić się do niego na zabieg (krioterapia). Problem w tym, że mieszkam za granicą, bo w sumie mogłabym od razu wykonać zabieg.
Metronidazol c.d.

Lekarz przepisał mi ten lek ze względu na zapalenie i początek nadżerki, jaka pojawiła się po porodzie. Kazał przyjmować mi jedną dziennie, przez dziesięć dni (w sumie jedno opakowanie, 1 tabletka 500 mg), a następnie zgłosić się do niego na zabieg (krioterapia). Problem w tym, że mieszkam za granicą, bo w sumie mogłabym od razu wykonać zabieg. W Polsce będę dopiero za miesiąc. Może lepiej poczekać do czasu zabiegu niż przyjmować lek? Nie wiem, jak bardzo niebezpieczna jest nadżerka. Jestem naprawdę rozdarta... Jaki wpływ na dziecko ma ten lek? Moja córka ma ponad 7 miesięcy i karmię ją powiedzmy trzy-cztery razy na dobę. Może nie będzie to dla niej takie szkodliwe?

Sua

Myślę, że może pani użyć ten lek w celu wyleczenia stanu zapalnego, ale jeśli odczuwa pani wielki niepokój z powodu tego, co jest napisane w ulotce, to proszę się wstrzymać (wnioskuję z pani listu, że można wykonać ten zabieg bez przyjmowania tego leku) i przyjechać do Polski za miesiąc i poddać się zabiegowi. Decyzja należy do pani. Nadżerka w pewnym sensie jest niebezpieczna, dlatego nie można jej zostawić ot tak sobie, tylko należy ją leczyć np. poprzez zabieg (ale myślę, że jeśli nie jest rozległa, to miesiąc nie robi wielkiej różnicy).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)