POLECAMY

Łzawiące oczko

Mojemu synkowi łzawi jedno oczko i pojawia się w nim wiele śpioszków, a drugie oczko jest czyste.
Łzawiące oczko

Mojemu synkowi łzawi jedno oczko i pojawia się w nim wiele śpioszków, a drugie oczko jest czyste. Normalnie myślałam dotąd, że mały sobie przetarł i dlatego ma z łezką, ale dzisiaj leżał sobie w leżaczku, bawił się zabawkami, a łzy płynęły mu po policzku tak bez powodu z jednego tylko oczka. Jak temu zaradzić? Co jest tego przyczyną? A może to się zdarza u niemowląt??

Jusmarkl
Łzawienie i ropienie oczu u niemowląt ma najczęściej związek z niedrożnością kanalików nosowo-łzowych. Jednak zazwyczaj kanaliki w ciągu kilku pierwszych tygodni życia udrażniają się samoistnie. Nie zawsze jednak tak jest. Można zastosować domowe sposoby na złagodzenie tego stanu. Proszę przemywać oczka roztworem soli fizjologicznej (kupić w aptece bez recepty) i wykonywać masaż okolic woreczka łzowego, który znajduje się pomiędzy kącikiem oka, a nasadą noska. Oczko należy przemywać wyjałowionym gazikiem w kierunku od zewnątrz do wewnątrz (w kierunku do nosa). Jeśli po dwóch dniach objawy nie ustąpią proszę udać się z maluszkiem do lekarza, ponieważ niezbędne mogą okazać się krople z antybiotykiem.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 lat temu
też mam taki problem, mojemu synkowi od urodzenia łzawi oczko, dziś ma 4 miesiące, antybiotyk nie pomógł. Chciałabym uniknąć zabiegu przetykania kanalika u specjalisty, czy jest jeszcze jakis inny sposób??
/7 lat temu
Moj synek ma 8 miesiecy i od jakiegos czasu mamy problem z jednym oczkiem,ciagle lzawi jest zaczerwienione.Pani Doktor przepisal kropelki i po dwoch dniach byl spokoj,ale widze ze przy kazdym wyjsciu na dwor problem powraca.