POLECAMY

Kupki u niemowlaka

Mam problem z moim maleństwem, ponieważ nie może samo robić kupki. Ma 6 tyg. i za każdym razem, gdy boli ją z tego powodu brzuszek, staram się go masować, żeby pomóc dziecku. Czasami dam jej czopek, ale przecież nie można za często.
Kupki u niemowlaka

Mam problem z moim maleństwem, ponieważ nie może samo robić kupki. Ma 6 tyg. i za każdym razem, gdy boli ją z tego powodu brzuszek, staram się go masować, żeby pomóc dziecku. Czasami dam jej czopek, ale przecież nie można za często. Co zrobić, żeby dziecko samo nabrało nawyku oddawania stolca? Maleństwo bardzo się z tego powodu męczy, nie może spać. Proszę o radę. Dziękuję

mala

Jeśli karmi pani piersią, proszę przyjrzeć się swojej diecie, jeśli są tam niewłaściwe pokarmy należy je odrzucić. Proszę przyjmować więcej płynów. Natomiast jeśli stosuje pani karmienie mieszane lub sztuczne, dziecko należy dopajać, ponieważ przy takim karmieniu występuje skłonność do zaparć. Dziecko można dopajać glukozą rozrobioną z wodą przegotowaną lub herbatką dla niemowląt np. z kopru włoskiego (kupić w aptece). Przy karmieniu naturalnym też może pani podawać maleństwu płyny, jeśli wymaga tego potrzeba np. przy zaparciach, ale najpierw należy ocenić czy zła dieta nie jest ich przyczyną. Proszę poczytać odpowiedzi na podobne pytania oraz artykuły i odpowiedzi na pytania o dietę matki karmiącej (jeśli karmi pani piersią).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (17)
/2 lata temu
Jak mój synek miał problemy z kupkami, to podawałam mu kolaktaze- miał nietolerancje laktozy. Bardzo fajnie na niego działała.
/3 lata temu
Najlepsze są rureczki odbytnicze Windi ! Rewelacja!!! Bardzo pomagają aby odgazowac maleństwo i aby zrobił kupkę. Poleciła mi je pediatra na kolki, ale uzywam je codziennie aby mój maluch zrobił kupkę bo samemu coś mu ciężko idzie...:(
/5 lat temu
moja córka nie może zrobic kupy czy len jej pomoże
POKAŻ KOMENTARZE (14)