Kremowo-białe upławy

Od tygodnia mam kremowo-białe upławy i nie wiem co one oznaczają... czy to znaczy, że jestem w ciąży, czy to jakieś zapalenie pochwy?
Kremowo-białe upławy

Od tygodnia mam kremowo-białe upławy i nie wiem co one oznaczają... czy to znaczy, że jestem w ciąż,y czy to jakieś zapalenie pochwy?

Bezimienna
Któż zna odpowiedź na to pytanie? Zwiększona wydzielina z pochwy o kolorze białym lub bezbarwnym towarzyszy ciąży. Jednak nie jest to podstawowy i pewny objaw, na podstawie, którego stwierdza się ciążę. Jeśli wystąpiło zatrzymanie miesiączki warto wykonać test ciążowy z porannego moczu. Upławy również występują przy grzybicy pochwy - mają one kolor biały lub żółty oraz konsystencję serowatą. Dodatkowo towarzyszy temu świąd i pieczenie. Jeśli nie jest pani w ciąży, tego typu objawy proszę skonsultować z ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/7 lat temu
witam ma biale upławy....nie piecze mnie ani nie mam świądu .....ale martwi mnie to.....czy to moze byc infekcja?
/6 lat temu
Może być, ale niekoniecznie. Najlepiej w takim przypadku zrobić wymaz i ocenić biocenozę pochwy.
/6 lat temu
Nie można na tej podstawie stwierdzić czy jest pani w ciąży. Jednak, jeśli jest takie podejrzenie, to powinna pani jak najszybciej pójść do ginekologa, bo infekcja intymna może być niebezpieczna i prowadzić do powikłań w ciąży.
POKAŻ KOMENTARZE (3)