POLECAMY

Krem na odparzenia - jaki najlepszy

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom krem na odparzenia ukoi zaczerwienioną skórę malucha. Zobacz, na co powinnaś zwracać uwagę.
Krem na odparzenia - jaki najlepszy fot. Panthermedia

Niemal co drugi niemowlak przynajmniej raz w życiu miał odparzoną skórę pod pieluszką. Nic w tym dziwnego. Skóra miejsc intymnych jest drażniona przez siusiu i kupkę. Poza tym rzadko dochodzi tu świeże powietrze. Jeśli zatem na pupie malca pojawiło się zaczerwienienie, koniecznie smaruj ją dobrym kremem na pupę.

* Rekomendacje
Kosmetyki dla dzieci powinny być opracowane we współpracy z pediatrami i położnymi, którzy najlepiej znają potrzeby skóry dzieci. Wybieraj kremy z pozytywną opinią Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Matki i Dziecka lub Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Taka rekomendacja gwarantuje, że preparat jest odpowiedni do pielęgnacji delikatnej skóry niemowlaka.

* Opakowanie
Po smarowaniu dziecięcej pupki nie zapomnij o dokładnym zamknięciu opakowania – inaczej bakterie będą miały łatwiejszy dostęp do preparatu. Z tego też powodu, przygotowując się do przewijania maluszka, zawsze najpierw umyj ręce. A przy zakupie sprawdź, czy zamknięcie kremu jest na pewno szczelne.

* Konsystencja
Krem na pupę ma gęstą konsystencję, dlatego nie wchłania się całkowicie. Pozostała na skórze warstewka kremu stanowi dodatkową ochronę.

* Sposób działania
Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego zaleca się, by smarować ją przy każdej zmianie pieluszki i po kąpieli (cienką warstwą kremu). Pieluszkę trzeba zmieniać często (zawsze po kupce, ale też nie rzadziej niż co trzy godziny). Krem delikatnie nakładaj małymi kolistymi ruchami.

* Skład
Krem przeciw odparzeniom powinien zawierać składniki, które mają działanie przeciwzapalne i odkażające oraz natłuszczające. Tlenek cynku zapobiega zmianom zapalnym i je leczy, działa osłaniająco i ściągająco. Lanolina zmiękcza, natłuszcza i nawilża skórę. Benzoesan benzylu wzmaga przyrost komórek naskórka i przyspiesza proces regeneracji skóry. D-pantenol działa przeciwzapalnie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)