POLECAMY

5 kosmetyków, których NIE musisz kupować dziecku

Zobacz listę kosmetyków, na które nie warto wydawać pieniędzy. Gwarantujemy, że kompletnie nie są potrzebne twojemu dziecku!
5 kosmetyków, których NIE musisz kupować dziecku fot. Fotolia

1. Mydło

Narusza delikatną barierę naskórka i wysusza. Jedynym mydłem, które możesz stosować do kąpieli smyka, są kostki dermatologiczne. Ale i one są sporo tracą w porównaniu do płynów myjących z emolientem.

2. Balsam nawilżający

To kompletnie zbędny wydatek, jeśli myjesz dziecko płynem z emolientem. Nawet jeśli zdarzą się sytuacje, w których dziecko ma lekko wysuszoną skórę, lepiej w celu jej odpowiedniej regeneracji zgłoście się do dermatologa. Im mniej kosmetyków w codziennej pielęgnacji dziecka, tym lepiej.

3. Oliwka

Niestety - wbrew powszechnym opiniom - możesz stosować ją jedynie do... masażu! Oliwka w żaden sposób nie nawilża ciała. Jedynym jej zadaniem jest zatrzymywanie wilgoci, która już i tak znajduje się w naszej skórze.

4. Puder do pośladków

Ten pomysł na przeciwdziałanie odparzeniom skóry pupy niemowlęcia już dawno odszedł do lamusa. Dlaczego? Bowiem zamiast pomagać, pudry utrudniały skórze oddychanie i podrażniały drogi oddechowe - i mamy, i maluszka.

5. Szampon

To zupełnie zbędny wydatek. Zamiast szamponem, do mycia delikatnych włosków dziecka używaj płynu do kąpieli. Smyk na pewno nie odczuje różnicy :)

Dowiedz się więcej o pielęgnacji dziecka:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Na zakazanej liście chyba powinien być jeszcze ten emolient do kąpieli. Niby czemu ma służyć? Emolienty stosuje się tylko w SZCZEGÓLNYCH sytuacjach.