Koniec laktacji

Mam syna, który ma 6 tygodni i zawsze brakowało mi pokarmu. Od urodzenia był dokarmiany sztucznym, a teraz jest tylko na sztucznym.
Koniec laktacji

Mam syna, który ma 6 tygodni i zawsze brakowało mi pokarmu. Od urodzenia był dokarmiany sztucznym, a teraz jest tylko na sztucznym. W piersiach mam jeszcze troszkę mleka, a mały już go nie chce. Próbuję zasuszyć je, ale bolą mnie piersi nawet jeśli trochę ściągnę. Jaki jest sposób na bezbolesne zasuszenie piersi, żeby nie było zapalenia?

Asia
Piersi to proszę nie zasuszać – bo jak one będą wyglądały??? Aby zahamować laktację może pani stosować leki hamujące proces tworzenia się pokarmu (np. Bromergon – lek na receptę od ginekologa) lub domowe sposoby zakończenia laktacji. Do takich sposobów zalicza się picie herbatki z szałwii i bandażowanie piersi (piersi powinny być w lekkim uniesieniu i dość mocno obandażowane). Pokarm należy odciągać tylko wtedy, gdy piersi są twardawe, obrzęknięte lub przepełnione. Należy odciągnąć tylko niewielką ilość pokarmu aby odczuć ulgę. Nie wolno stale odciągać pokarmu, ponieważ to spowoduje wytwarzanie mleka. Ssanie piersi lub odciąganie pokarmu podaje impuls do przysadki, że jest potrzeba wytwarzania mleka. Jeśli piersi są obrzęknięte można wykonywać okłady z liści zwykłej kapusty.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
Od pół roku nie karmie piersią ale do tej pory leci trochę pokarmu z obu piersi. Co robic? Czy coś jest z mna nie tak?
/11 lat temu
też miałam z tym problemy u mojej córci ale woda przegotowana rano na czczo wyregulowała problemy