POLECAMY

Kolejność w rozpoznaniu ciąży

Współżyjemy z mężem cały czas i prawdopodobnie 04.01.2011 doszło do zapłodnienia. Więc chcę wiedzieć czy jestem w ciąży?

Kolejność w rozpoznaniu ciąży

Współżyjemy z mężem cały czas i prawdopodobnie 04.01.2011 doszło do zapłodnienia. Więc chcę wiedzieć czy jestem w ciąży? Od 2 tygodni mam silne bóle brzucha a miesiączkę powinnam mieć 26.01.

Kasia

Tego czy pani jest w ciąży czy nie- nie wiem. Aby potwierdzić ciążę należy wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki (jeśli ona nie wystąpi a może wystąpić- dopiero jest 24.01). Ewentualnie można wykonać badanie Hcg z krwi w laboratorium- wynik 100% już po 7 dniach od daty zapłodnienia. Kolejno wizyta ginekologiczna, która potwierdzi ciążę wykazaną testem ciążowym. Objawy wczesnej ciąży nie pojawiają się w dniu zapłodnienia. Po implantacji zarodka niektóre kobiety odczuwają delikatne pobolewania dołem brzucha (przypominają bóle odczuwane tuż przed miesiączką). Kilka dni po zapłodnieniu może wystąpić tkliwość piersi (występuje też przy nadchodzącej miesiączce). Nudności występują około 2-8 tygodnia po zapłodnieniu.

Serdecznie pozdrawiam

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)