Powstał klej, który umożliwia przyklejanie niemowlętom kokardek do głowy. Absurd roku?

Hasło przewodnie towarzyszące produktowi to: „Nigdy nie jest za wcześnie, by być dziewuszką!”…
Powstał klej, który umożliwia przyklejanie niemowlętom kokardek do głowy. Absurd roku? fot. facebook.com/GirlieGlue

Niektóre młode mamy, mając dość pytań w stylu „to chłopiec czy dziewczynka?”, pragną zaznaczyć, jakiej płci jest ich maleństwo. Zazwyczaj podkreślają więc płeć dziecka kolorami ubranek, wózka czy dodatków. Tak się już bowiem utarło, że na różowo zazwyczaj ubieramy dziewczynki, a na niebiesko – chłopców. Inne są także często rysunki pojawiające się na dziecięcych śpioszkach, czapeczkach czy innych ciuszkach. Niektórym matkom to jednak nie wystarcza…

Rodzice mają dobę na pożegnanie się z dzieckiem. Sąd zdecydował o jego śmierci

"Dziewuszkowy" klej

Króciutkie włosy niemowląt nie nadają się do wykonywania na nich misternych fryzur – odpadają więc tak popularne wśród nieco starszych dziewczynek dwa kucyki czy różnorodne upięcia. Jedna z brazylijskich firm wyszła więc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i wprowadziła do sprzedaży… specjalny klej, dzięki któremu do dziecięcej główki można przykleić (tak, przykleić!) dowolną ozdobę, na przykład uroczą kokardkę. Dzięki temu – jak reklamują swój wyrób producenci – już nikt nie będzie miał wątpliwości, że ma do czynienia z dziewczynką.

Girlie glue, czyli klej dla dziewuszek, ma być produktem bezpiecznym dla dzieci i łatwo zmywalnym wodą. Można go kupić poprzez stronę internetową, ma także swój fan page na Facebooku. Producenci podkreślają, że jest to gadżet w pełni naturalny, w którego skład wchodzi syrop z agawy. Kosztuje niecałe 7 dolarów.

Abstrahując od tego, czy klej na pewno jest taki bezpieczny i nie powoduje podrażnień ani alergii, zastanawiamy się: po co? Czy naprawdę małe dziecko potrzebuje przyczepionego do główki kwiatka czy kokardy? Czy taki kaprys rodziców to na pewno dobra rzecz dla malucha? Czekamy na wasze opinie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)