Kiedy zajdą w ciążę?

Jestem 3 miesiące po poronieniu, pierwszy okres dostałam 3 lutego a drugi 24 dni później czyli 26 lutego. Jak teraz dojść do tego, kiedy mam płodne dni i owulacje? Nie mam czasu na...
Kiedy zajdę w ciążę?

Jestem 3 miesiące po poronieniu, pierwszy okres dostałam 3 lutego a drugi 24 dni później czyli 26 lutego. Jak teraz dojść do tego, kiedy mam płodne dni i owulacje? Nie mam czasu na obserwacje, moje dotychczasowe cykle były co 28-29 dni. Po zabiegu 1 miesiączkę dostałam dokładnie 28.

Iwona36
Myślę, że może pani przyjmować jako dni płodne te same obliczenia co wcześniej (czyli dla 28 dniowego cyklu). Może też pani obliczyć dni płodne dla cyklu 24-dniowego tzn. owulacja około 10-12 dzień cyklu to dni płodne są od 8-14 dnia cyklu. Dla cyklu, który ma 28 dni – okres płodny to od 10-18 dnia cyklu. W obu cyklach dni od 10-14 się „zazębiają”. Zależy teraz, co jest pani celem czy zajście w ciążę czy jej uniknięcie - jeśli ten pierwszy to proszę współżyć kiedy ma pani ochotę, a jeśli uniknięcie to wstrzymać się od współżycia w dniach (najlepiej) 8-18 lub zastosować inną metodę.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)