POLECAMY

Kiedy dni płodne?

Kiedy jest najlepszy moment na zapłodnienie?
Kiedy dni płodne?

Kiedy jest najlepszy moment na zapłodnienie? Okres dostałam 30.05.09. Kiedy wypadają dni płodne?

 


bocheneczek123

Oblicz dni płodne - kalkulator dni płodnych

Aby określić dni płodne, należy znać długość pani cyklu (której tutaj pani nie podała). Dlatego napiszę, jak wyliczyć dni płodne w przypadku cyklu 28 dniowego.
Cykl miesiączkowy trwa od pierwszego dnia ostatniej miesiączki tzn.30.05.09 do 27.06.09,: do owulacji dochodzi około 12-14 dnia cyklu (tzn.10.06-12.06), biorąc pod uwagę czas przeżycia plemników - dni płodne wypadają od 08.06 do 16.06. Ta sama metoda liczenia dotyczy cyklu o innej długości - mniej więcej w połowie cyklu dochodzi do owulacji, do tych dni należy jeszcze dodać dwa dni przed spodziewaną owulacją oraz cztery dni po spodziewanej owulacji. Powodzenia. Życzę, żeby pojawiły się dwie kreseczki na teście.
 

 

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/9 lat temu
Chciałabym się dsowiedzieć kiedy mam dni płodne jeżeli mój cykl ma 28 dni
/8 lat temu
Najwcześniejsze zanotowane poczęcie nastąpiło w w 3 dniu cyklu, ale na ogół przyjmuje się za najwcześniejszy możliwy dzień owulacji u kobiet, które w ciągu ostatniego roku miały wszystkie cykle dłuższe niż 26 dni, 7 dzień cyklu. Tak więc, jeśli kobieta nie umie prowadzić obserwacji cyklu, może przyjąć, że 7 dzień cyklu jest u niej pierwszym dniem potencjalnie "płodnym"
/8 lat temu
Dni płodnych się nie wylicza!!!! Za to można je ZAOBSERWOWAĆ.
POKAŻ KOMENTARZE (1)