POLECAMY

Katarek u maluszka

Chciałabym uzyskać poradę dotycząca katarku u dziecka. Córeczka ma dziś równo 6 m-cy, wczoraj wieczorkiem pojawił się katarek, dziecko w nocy źle spało, budziło się z powodu dokuczającej wydzieliny w nosku. Nie pojawiła się gorączka, dziecko ogólnie zadowolone, dobrze je.
Katarek u maluszka

Chciałabym uzyskać poradę dotycząca katarku u dziecka. Córeczka ma dziś równo 6 m-cy, wczoraj wieczorkiem pojawił się katarek, dziecko w nocy źle spało, budziło się z powodu dokuczającej wydzieliny w nosku. Nie pojawiła się gorączka, dziecko ogólnie zadowolone, dobrze je. Czy zaleciłaby Pani dzisiaj wizytę u lekarza, czy poczekać kilka dni? Co najlepiej podawać dziecku? Domyślam się, że w aptece są dostępne środki na katar dla takich maluchów bez recepty. Może witamina C by pomogła? Jedynie co robię to staram się wpuszczać wodę morską do noska co na chwilkę przynosi ulgę dziecku.

Aleksandra

Proszę dbać o oczyszczanie noska z wydzieliny. Wietrzyć pomieszczenie, w którym maluszek przebywa oraz zadbać o wilgotność powietrza (żeby powietrze nie było suche) w tym pomieszczeniu. Dziecko należy poić. Jeśli w ciągu kilku dni pojawia się takie objawy jak:
  • Świszczący oddech, ból ucha, kaszel,
  • Dziecko jest osowiałe, płaczliwe, pojawi się gorączka
To wtedy proszę udać się do pediatry.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)