POLECAMY

Katar u niemowlaka

Proszę o poradę, jak najlepiej zwalczyć katar u 5-miesięcznego bobasa. Chciałabym się także dowiedzieć, czy przyczyną katarku mogą być wyrzynające się ząbki! mój bobas ma już 2 dolne,a teraz idą te górne. Z góry dziękuję!
Katar u niemowlaka

Proszę o poradę, jak najlepiej zwalczyć katar u 5-miesięcznego bobasa. Chciałabym się także dowiedzieć, czy przyczyną katarku mogą być wyrzynające się ząbki! Mój bobas ma już 2 dolne,a teraz idą te górne. Z góry dziękuję!

 

Mati


W przetrwaniu trudnego okresu, w którym utrzymuje się katar, może pomóc prawidłowa pielęgnacja. Gdy dziecko leży w łóżeczku, należy zadbać o to, aby główka znajdowała się wyżej niż reszta ciałka. Należy odpowiednio nawilżać powietrze w pokoju malucha - zwłaszcza teraz, kiedy to grzeją grzejniki. Starannie należy oczyszczać nosek zwłaszcza przed snem i przed posiłkami. Powinno się wkraplać 1-3 razy dziennie po 2-3 krople do każdej dziurki roztwór soli fizjologicznej lub izotoniczny roztwór soli morskiej (można kupić w aptece bez recepty). Preparaty te rozrzedzają wydzielinę i mechanicznie wypłukują drobnoustroje. Zawierają dodatkowo pierwiastki, które wspomagają naturalne procesy obronne śluzówki nosa. Wydzielinę można usuwać za pomocą aspiratora. Jeśli katar ma zielonkawą barwę albo występuje kaszel lub gorączka należy udać się do pediatry.

 

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)