POLECAMY

Karmienie piersią

Moja dzidzia ma 13 dni, miała ciężki poród (przez próżnociąg) dostała tylko 6 pkt w pierwszej minucie, miała zamartwicę. Karmię piersią, ale mam problemy z jej obudzeniem.
Karmienie piersią

Moja dzidzia ma 13 dni, miała ciężki poród (przez próżnociąg) dostała tylko 6 pkt w pierwszej minucie, miała zamartwicę. Karmię piersią, ale mam problemy z jej obudzeniem. Jest cichutka, w ogóle nie płacze, nawet na jedzenie trzeba ją budzić - czego właśnie tak do końca nie umiemy. Jak rozbudzić tak malutkie dziecko??
Agnieszka
Noworodki i niemowlęta urodzone w zamartwicy mogą wykazywać takie objawy jak apatia, senność, zaburzenia oddychania i połykania, zmiany w napięciu i ruchach kończyn. Są one skutkiem niedotlenienia płodu. Proszę pamiętać o wizytach kontrolnych u neurologa. Jeśli chodzi o budzenie maluszka – ma pani rację, maluch musi być karmiony regularnie, nie powinien przesypiać karmień – sensie, że karmienie zostanie pominięte. Gdy maluch zaczyna przysypiać proszę budzić go delikatnym dotykiem, zmianą pozycji lub przystawieniem do drugiej piersi. Po pewnym czasie z zastosowaniem tych metod dziecko powinno jeść bardziej aktywnie.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)