POLECAMY

Karmienie dziecka

Jestem mamą 2-tygodniowej dziewczynki. Karmię piersią, ale studiuję zaocznie i mam pytanie dotyczące karmienia malej podczas mojej nieobecności. Czy dobrym rozwiązaniem będzie karmienie mlekiem modyfikowanym podczas mojej nieobecności? Jeśli tak proszę o polecenie mleka.
Karmienie dziecka

Jestem mamą 2-tygodniowej dziewczynki. Karmię piersią, ale studiuję zaocznie i mam pytanie dotyczące karmienia malej podczas mojej nieobecności. Czy dobrym rozwiązaniem będzie karmienie mlekiem modyfikowanym podczas mojej nieobecności? Jeśli tak proszę o polecenie mleka.


Ewelina

Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby odciąganie pokarmu (jeśli jest taka możliwość) i podawanie go dziecku przez kogoś, kiedy pani jest na zajęciach. Odciągnięte mleko można przechowywać w temperaturze pokojowej kilka godzin (w lodówce 12 godzin na zwykłej półce, a w komorze mrożącej od 2-4 miesięcy), w zamrażarce można przechowywać pokarm nawet do pół roku. Są w aptece specjalne woreczki do przechowywania pokarmu w zamrażarce. Tak trzeba by przechowywać pokarm jeśli pani wyjeżdża na studia na 3 lub 2 dni (nocuje pani poza domem), bo jeśli uczelnia jest w pani mieście to w nocy może pani karmić piersią, może zdarzą się jakieś przerwy w zajęciach, wtedy też może pani podejść czy podjechać do domu, żeby nakarmić malucha.
Jeśli pani nocuje poza domem, musi pani tam też odciągać pokarm i go przechowywać w lodówce - napisać datę i godzinę odciągnięcia, a potem karmić tym wcześniej odciągniętym.
Wymaga to samozaparcia i pewnego wysiłku, ale czyż nie warto tego zrobić dla malutkiej kruszynki??? Proszę poczytać, co zawiera pokarm matki i dlaczego jest taki cenny dla dziecka. Proszę spróbować jak najdłużej karmić swoim mlekiem.
Nie piszę o sztucznym mleku bo mam nadzieję, że uda się go pani nie używać

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
Jest to dla mnie bardzo ważne w 34 tygodniu urodzilam syna (cesraka)przez pierwsz 4 dni nie mialam mleka robilam wszytsko aby je miec w konu sie pojawiło syn karmiony byl sonda moim mlekiem odciagalam potem karmilam piersia okazalo sie ze moj syn ma refluks wiec musialm zaczac podawac z butelki zageszczacz i dopiero piers(inaczej wypluwal), w 3 miesiacu trafil do szpiatal byl zaslaby aby ssac piers wiec moje mleko podawalam z butelki nie chcialam sondy teraz moj syn lada dzien skończy 4 miesiace jak sie domyslic caly czas je z butelki poniewaz nie chce juz piersi, ja odciagam mleko i podaje swoje jednakze chcialabym wrucic do karmienia piersia błagam prosze o rade on kompletnie nie chce ssac piersi zlosci sie wypluwa lub wogole nie bierze do ust tak bardzo chce karmic piersia on je coraz wiecej a ja odciagajac nie nadazam za nim mam mrozone wiec daje tak i tak kiedys sie to skonczy juz wkrutce zapewnie.jestem uparta raz stracilam pokarm ze stresu odzyskalam dla niego ale on piersi nie chce jesli sie nei da bede odciagac dalej ale jak braknie??prosze o pomoc on jako wczesniak potrzebuje tego mleka najbardziej dodoam iz jest to wczesniak w zwiazku z hipotrofia wazyl 1470 .prosze o pomoc dziekuje