POLECAMY

Kamień w nerce i torbiel na jajniku

Czy obecność kamienia w nerce oraz torbieli na jajniku mogą utrudnić mi zajście w ciążę lub w jakikolwiek sposób jej zagrażać?
Kamień w nerce i torbiel na jajniku

Czy obecność kamienia w nerce oraz torbieli na jajniku mogą utrudnić mi zajście w ciążę lub w jakikolwiek sposób jej zagrażać? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.


Aneta
Przed planowanym zajściem w ciążę polecam udać się do ginekologa oraz urologa. Jeśli to możliwe, należy dążyć do wyleczenia tego typu schorzeń przed zajściem w ciążę. Jeśli są to liczne torbiele w jajniku, mogą one utrudniać zajście w ciążę. Torbiel czasami na skutek działających hormonów w ciąży może się zmniejszyć lub powiększyć (zależy to od rodzaju torbieli). Również schorzenia nerek mogą powodować trudności w przebiegu ciąży - ponieważ w czasie ciąży dochodzi do rozluźnienia mięśniówki przewodów moczowych - to może sprzyjać zakażeniu układu moczowego (np. zastój moczu), a u pani jest dodatkowa jakby przeszkoda w postaci kamienia. U kobiet, które mają problemy z nerkami, może wystąpić gestoza.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)