POLECAMY

Jaka fryzura dla dziecka

Pierwsze dziecięce włoski są delikatne i przypominają jasny meszek, ale mogą być także ciemniejsze. Ostateczny kolor włosów pociechy może pozostać dla Was zagadką przez kilka najbliższych lat. Jakie włosy by to nie były - trzeba o nie odpowiednio dbać! Sprawdź, jak pielęgnować włosy dziecka i jaką fryzurę wybrać!
Jaka fryzura dla dziecka

Jak pielęgnować włosy dziecka?

Włosy są niewątpliwą ozdobą zarówno dziewczynek, jak i chłopców, a podstawą ich estetycznego wyglądu jest zdrowa skóra głowy. Pielęgnacja dziecięcych włosków jest ważną kwestią higieny dziecka w ogóle. Początkowo włoski niemowlaka należy myć samą wodą, można też skórę głowy natłuszczać, np. oliwą z oliwek.

Z czasem można wprowadzić mycie dziecięcych włosków szamponami dla dzieci, które nie podrażniają oczu dziecka.

Pamiętaj, aby nie myć dziecięcych włosków szamponami dla dorosłych – zawierają one składniki wysuszające włosy i skórę głowy.

Czas na fryzurę - jaką fryzurę dla dziecka wybrać?

Kiedy Wasza pociecha skończy rok warto zastanowić się nad fryzura dla córki lub syna. Najczęściej wybierana jest fryzura praktyczna „na pazia” zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Jednak im starsze dziecko tym większego znaczenia nabiera dla niego fryzura.

Obciąć dziecku włosy możecie sami lub możecie skorzystać z usług fryzjera, który ma doświadczenie w obcinaniu dziecięcych włosków i ma specjalnie przygotowany salon lub stanowisko dla dziecięcej klienteli.

W przypadku dziewczynek wybór fryzur jest zdecydowanie szerszy niż w przypadku chłopców.

Włosy można związać w koński ogon lub dwa kucyki, z krótszych włosów można zrobić „palemkę” – kucyka z części włosów na czubku głowy, możesz też zapleść jeden lub kilka warkoczy.

Chłopięce włosy dają mniej możliwości, jednak nie oznacza to nudy.

Chłopiec może mieć krótko obcięte włosy, ale w czasie wakacji lub uroczystości rodzinnych można włosy zawadiacko nastroszyć w różne strony lub zrobić „irokeza”.

O czym warto pamiętać przy pielęgnacji włosów dziecka?

Szczególnie w przypadku dziewczęcych włosów należy przestrzegać następujących zasad:

1. nie wolno ich zbyt mocno ściskać gumką, by włosy się nie łamały – najlepiej używać miękkich gumek;
2. włosy nie mogą przeszkadzać w czasie zabaw – należy tak je obciąć, by można je było związać, albo by nie zasłaniały oczy dziecka;
3. włosy nie mogą przeszkadzać dzieciom w czasie posiłków – trzeba zapobiegać sklejaniu włosów jedzeniem i piciem;
4. włosy należy regularnie obcinać, trzeba też brać pod uwagę upodobania dziecka;

Polecamy: Jak spakować się na wakacje

5. nie można wbrew woli chłopca pozostawiać mu długich włosów;
6. unikaj fryzur, które wymagają częstego modelowania dziecięcych włosków. 

Czytaj także: Dobra sena wakacje

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)