POLECAMY

Jak zahamować laktację?

Proszę mi napisać jak się pozbyć mleka z piersi? Skończyłam karmić miesiąc temu.
Jak zahamować laktację?

Proszę mi napisać jak się pozbyć mleka z piersi? Skończyłam karmić miesiąc temu. Mój synek ma siedem miesięcy. Zrezygnowałam z karmień ponieważ strasznie chudłam i traciłam siły. Odstawiłam go stopniowo. Jednak nadal mam pokarm w piersiach. Co zrobić aby zanikł a piersi nie wyglądały brzydko?

Syla
Ma pani dwie możliwości:
1. Udać się do ginekologa, który zleci pani Bromergon. Jest to lek na zahamowanie lakatacji.
2. Hamować laktację domowymi sposobami:
  • Pić herbatkę z szałwii-hamuje ona produkcję mleka.
  • Zakładać uciskowy opatrunek na piersi,
  • Nosić dopasowany stanik.
Niektórzy zalecają dodatkowo ograniczyć płyny. U niektórych kobiet pomimo odstawienia dziecka od piersi przez dłuższy czas w piersiach są niewielkie ilości (krople) mleka. Nierzadko ma to związek z podwyższonym poziomem prolaktyny.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
uciskanie piersi to zły pomysł od tego właśnie robią się zatory w piersiach, tak samo nie wolno mocno uciskać piersi! jeśli to jest stan przewlekły trzeba się skontaktować z lekarzem , specjalistom od laktacji dziwi mnie że położna tak napisała ... to jakieś zacofane metody
/8 lat temu
Po pierwsze nie powinno sie zakładac uciskowy opatrunek na piersi bo marzna zatkac kanaliki mleczne !!!!!!!!!!!!!!!! i to moze doprowadzic do choroby piersi !!!!!!!!!! pij szałwie i mete duzo pokarm powoli bedzie powoli zanikał a od tabletek Bromergen mozesz miec nudnosci i nie miec sił na nic zalerzy jak twój organizm to przyjmie fakt ze po tych tabletkach nie bedziesz miała juz pokarmu po 5 dniach ale narazie spróbuj stosowac domowe rady !!!!