POLECAMY

Jak prać rzeczy niemowlaka?

Witam, mam pytanie. Czy można prać ciuszki niemowlaka razem z rzeczami dorosłych? Oczywiście w proszku do tego przeznaczonym, ale żona nie chcąc czekać, aż będzie więcej rzeczy do prania małego, wrzuca je razem z naszymi...
Jak prać rzeczy niemowlaka?

Witam, mam pytanie. Czy można prać ciuszki niemowlaka razem z rzeczami dorosłych? Oczywiście w proszku do tego przeznaczonym, ale żona nie chcąc czekać, aż będzie więcej rzeczy do prania małego, wrzuca je razem z naszymi, chodzi mi tu głównie o przenoszenie jakichś bakterii z bielizny, itp.

Gregstorm

Raczej nie polecam prania ubranek niemowlęcych z rzeczami dla dorosłych. A już na pewno nie jego bieliznę tzn. body, koszulki, rajstopki itp. wszystko to co styka się bezpośrednio z ciałkiem dziecka. Proszki do prania rzeczy niemowlaka zawierają mniej detergentów i mogą nie dopierać zabrudzeń na ubraniach dla dorosłych. Osobno należy prać kolorowe ubranka, osobno białe i osobno bieliznę. Takie jest moje stanowisko w tym temacie, są głosy, że powyżej roku można prać ubranka (t,e które bezpośrednio nie stykają się z ciałem dziecka) razem z rzeczami dla dorosłych.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/4 lata temu
a ja piorę rzeczy maluszka w proszku Dzidziuś, do płukania dodaję odrobinę płynu tej samej firmy
/7 lat temu
Czy jak pierzecie w ym drefcie to dodajecie jeszcze płyn do płukania ?
/7 lat temu
przeczytałam Wasze komentarze o tym płynie. faktycznie, płyn się sprawdza. skóra maluszka nie jest zaczerwieniona, jak to bywało przy innych proszkach i płynach.
POKAŻ KOMENTARZE (3)