Jak bawić się z noworodkiem

Jak bawić się z noworodkiem fot. Fotolia
To nieprawda, że noworodek ma tylko spać i jeść!
Milena Oszczepalińska / 28.10.2015 06:30
Jak bawić się z noworodkiem fot. Fotolia

Noworodek potrzebuje dużo snu i odpowiednio częstego karmienia, by zdrowo rosło i rozwijało się. Nie oznacza to jednak, że powinnaś skupić się wyłącznie na tych dwóch czynnościach w pielęgnowaniu maleństwa. Noworodki bardzo też lubią i potrzebują zabawy! Zobacz, w jaki sposób możecie spędzić razem chwile między spaniem a karmieniem.

Jak bawić się z noworodkiem?

Oto nasze pomysły:

1. Postaw na kontakt wzrokowy i uśmiech

Kiedy dziecko leży w łóżeczku lub na kocyku, pochyl się nad nim i uśmiechnij do niego. Nawet jeśli nie zawsze maleństwo będzie odwzajemniało uśmiech, będzie szczęśliwe, że mama jest blisko.

2. Postaw na żywe kolory

Zwykle akcesoria dla niemowląt kojarzą nam się z pastelowymi odcieniami. Powinnaś postawić jednak na żywe kolory, które łatwiej jest dziecku odróżniać. Nie zaszkodzi, jeśli i ty zaczniesz ubierać się w kolorowe ubrania, które skupiają uwagę dziecka.

3. Rób miny, które dziecko zechce naśladować

Noworodek pilnie przygląda się najbliższym. Z czasem zauważysz, że uwielbia naśladować miny, które ty przybierasz. Ćwicz z nim zatem aparat mowy, bawiąc się językiem i strojąc miny.

4. Kołysz, przytulaj

Dziecko w ramionach mamy czuje się najbardziej komfortowo. Nie pozostawiaj go więc przez cały czas samotnego w łóżeczku, ale noś, tul, kołysz. To sprawi mu ogromną frajdę!

5. Śpiewaj ulubione piosenki

Najlepiej te, które nuciłaś również wtedy, gdy dziecko było w brzuchu. Może nawet nie wiesz, że noworodek zapamiętał już te melodie i cieszy się, gdy znów je słyszy z twoich ust.

Sprawdź też inne porady dotyczące noworodków: