POLECAMY

Implant antykoncepcyjny a ciąża

Mieszkam w UK i po urodzeniu mojej 2 córci skusiłam się na implant antykoncepcyjny. Mam go już prawie rok, od porodu nadal nie mam okresu.
Implant antykoncepcyjny a ciąża

Mieszkam w UK i po urodzeniu mojej 2 córci skusiłam się na implant antykoncepcyjny. Mam go już prawie rok, od porodu nadal nie mam okresu. Wszystko byłby super ale martwi mnie jedna rzecz, od długiego czasu mam wszystkie objawy ciąży. Mdłości, częste oddawanie moczu, zmienne nastroje, dziwny ból w dole brzucha, apetyt. Czuję się tak jakby rosła we mnie mała istotka. Robiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie. Czy jest możliwe, że test wyszedł źle i mając implant mogę być w ciąży ??

Iza
Implant zapobiega ciąży skuteczniej niż sterylizacja - wskaźnik Pearla 0,01. Jak widać ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne. Jednak objawy, które pani przedstawiła mogą świadczyć o ciąży. Proszę pamiętać, że nie są to pewne objawy ciąży. Proponuję udać się do ginekologa, ponieważ niektóre z wymienionych objawów mogą świadczyć o schorzeniach ginekologicznych. Natomiast jeśliby okazało się, że jest pani w ciąży, implant trzeba jak najszybciej usunąć. Dlatego proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/3 lata temu
Od ilu dni.tygodni mozna wspolzyc z partnerem majac ten implant bo mam go juz 11 dni i wspolzylam i czy juz dziala czt jest jakas mozliwosc zajscia w ciaze ?
/2 lata temu
Po 7 dniach od nalozenia dziala mi tak powiedzieli
/9 lat temu
ja też się obawiam ze jestem w ciazy majac implant ale w piatek sie przekonam.
POKAŻ KOMENTARZE (6)