Ilość spermy a próby poczęcia

Kocham się po 3-4 razy dziennie od 6 miesięcy. Staramy się o dziecko i nic.
/ 08.04.2010 08:23
Ilość spermy a próby poczęcia

Kocham się po 3-4 razy dziennie od 6 miesięcy. Staramy się o dziecko i nic. Współżyjemy bez zabezpieczenia w okres, po okresie. Zastanawia mnie czy nie za dużo mój chłopak leje nasienia mi i dlatego nie mogę zajść w ciążę?

Kamila
A skąd pani wie ile partner „leje nasienia”?? Jak pani mierzy ilość nasienia?? Ważna jest jakość nasienia- tzn. ruchliwość, budowa plemników a nie ilość spermy jest. Myślę, że przyczyna niemożności zajścia w ciążę jest inna niż ilość spermy. Warto wybrać się do ginekologa na badanie kontrolne. Jedna teoria głosi, że w celu zapobiegania zmniejszeniu ilości plemników w ejakulacie, należy ograniczyć ilość stosunków seksualnych do jednego, co dwa, trzy dni, z wyjątkiem okresu, kiedy występuje owulacja. Natomiast inni wypowiadają się, że częste odbywanie stosunków poprawia odsetek ciąż. Chociaż liczba plemników jest wtedy zmniejszona w ejakulacie, to stale odnawiany zapas plemników ma znacznie większe szanse na wnikanie do śluzu i zapłodnienie komórki jajowej. Być może warto wziąć pod uwagę pierwszą teorię.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/20.06.2011 15:03
Nie myślcie o robieniu dziecku tylko się kochajcie! To pomaga!
/09.04.2010 13:53
wiem,że nie powinno się śmiać z ludzkich problemów, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą tak delikatne sprawy jak próby poczęcia, ciąża, macierzyństwo... ale czasem po prostu nie mogę wyjść z podziwu nad ludzką... nieświadomością??niewiedzą?? kobiety, na jakim wy świecie żyjecie, kto wam udzielał lekcji wychowania seksualnego?ehhhh...