Ile na chrzciny - jaką kwotę pieniędzy lub co podarować dziecku fot. Fotolia

Ile na chrzciny - jaką kwotę pieniędzy lub co podarować dziecku

Zastanawiasz się, jaka kwotę podarować dziecku na chrzciny, aby nie sprowokować niezręcznej sytuacji? Podpowiadamy!
Agata Bernaciak / 03.10.2014 12:55
Ile na chrzciny - jaką kwotę pieniędzy lub co podarować dziecku fot. Fotolia

Ile na chrzest dziecka powinien dać członek rodziny?

To, ile poświęcamy pieniędzy na prezent na chrzest jest tak naprawdę zależne od naszej sytuacji materialnej. Aby nie postawić rodziców dziecka w niezręcznej sytuacji, o ile nie jesteśmy rodzicami chrzestnymi, poświęćmy na to ok. 200 zł (oczywiście, jeśli nie mamy problemów finansowych i nie ucierpi na tym nasze gospodarstwo domowe). Jeśli jednak podana kwota jest dla nas zbyt wysoka, podarujmy maluchowi 100 zł i np. dokupmy do tego maskotkę, grzechotkę lub inny - tani - drobiazg.

Co na chrzest dziecka powinni dać rodzice chrzestni?

Jeśli jesteś matką lub ojcem chrzestnym masz wybór - możesz kupić maluchowi prezent-pamiątkę lub podarować gotówkę. W przypadku, gdy nie masz zbyt wiele oszczędności, zdecydowanie lepszym wyborem będzie prezent. Dlaczego? Bowiem piękną, sentymentalną pamiątkę możesz kupić już nawet za 100-120 złotych.

Jeśli decydujesz się na podarowanie koperty, włóż do niej ok. 300 złotych. Taka kwota z pewnością będzie odpowiednia - zarówno dla twojego portfela, jak i dla rodziców maleństwa, bowiem nie jest zanadto zobowiązująca.

Jak podjąć decyzję?

Pamiętajmy, że decydując się na prezent na chrzest, najpierw powinniśmy ocenić kondycję finansową zarówno swoją, jak i rodziców dziecka. Dzięki temu unikniemy skrępowania spowodowanego zbyt wielkim rozmachem lub zbyt skromnym upominkiem.

Dowiedz się więcej na temat rodzinnych świąt:SKOMENTUJ
KOMENTARZE (19)
/30.04.2017 19:54
Chrzest? A po co?
/21.04.2017 09:00
ja też zamówiłam sobie właśnie na ostatnie chrzciny ten album z limiq z grawerem. WYgląda ślicznie, jest niedrogi, a w dodatku pamiątka na długie lata. Do tego dalismy srebrny grawerowany smoczek, który bardzo nam się w sklepie spodobał.
/03.04.2017 19:11
Lepiej dać jakieś zabawki dla dziecka, lub rzecz która sie naprawdę przyda, polecam zerknąć do Bibabu, ciekawe rzeczy mają u siebie, poza tym teraz mamy duży wybór
POKAŻ KOMENTARZE (16)