Hormon wzrostu a jakość nasienia

Stosowałem hormon wzrostu o nazwie Omnitrope 3.3 mg. Teraz żałuję bo podejrzewam zanik plemników. Staramy się o dziecko przez dłuższy czas ale nic z tego. Jestem tym faktem bardzo przestraszony.
/ 30.09.2008 22:27

Hormon wzrostu a jakośc nasienia

Stosowałem hormon wzrostu o nazwie Omnitrope 3.3 mg. Teraz żałuję bo podejrzewam zanik plemników. Staramy się o dziecko przez dłuższy czas ale nic z tego. Jestem tym faktem bardzo przestraszony. Czy jest to możliwe, a jeśli tak to do jakiego lekarza się zgłosić. Bardzo proszę o poradę, bo mój lekarz nie wie jak można mi pomóc.

Damian

Zdania są podzielone –jedni twierdzą, że hormon wzrostu nie powoduje skutków ubocznych w postaci zmian jakości nasienia a drudzy (większość) uważa, że jego stosowanie może spowodować zmniejszenie liczby plemników, ich deformację lub małą ruchliwość. Jeśli podejrzewa pan, że przyczyna niemożności mienia potomstwa leży w jakości nasienia należy wykonać badanie nasienia. Przed badaniem zaleca się 3-5 dni abstynencji seksualnej. Najczęściej nasienie uzyskuje się w drodze masturbacji i oddaje się je do badania. Większość klinik ma specjalny pokój przeznaczony do pobrania nasienia. Lekarzem, który zajmuje się męską niepłodnością jest urolog lub androlog. Badanie nasienia można wykonać odpłatnie lub na skierowanie z kliniki niepłodności, która ma podpisaną umowę z NFZ. Kliniki niepłodności między innymi są we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie. O badanie nasienia można dowiedzieć się w laboratorium w pańskim mieście.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)