Karmisz piersią? Weź udział w konkursie, który pokazuje siłę i determinację kobiet!

„Determinacja powinna być nagradzana – wystawa zdjęć kobiet karmiących piersią jest hołdem składanym wszystkim mamom”.
Karmisz piersią? Weź udział w konkursie, który pokazuje siłę i determinację kobiet! fot. Fotolia

Już po drugi Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie organizuje Konkurs Fotograficzny z okazji Tygodnia Promocji Karmienia Piersią na Karowej „Dziecko jest tego warte!”. Jego uwieńczeniem będzie wystawa zdjęć, na których zostało uwiecznione pierwsze lub jedno z pierwszych karmień piersią nowo narodzonego dziecka.

Tak naprawdę wyglądają karmiące matki!

„Dziecko jest tego warte!”

W konkursie może wziąć udział każdy rodzic, który do 18 maja prześle zdjęcie obrazujące karmienie piersią nowo narodzonego dziecka na adres konkurs_fot@poczta.szpitalkarowa.pl. Nie muszą to być nowe zdjęcia – wysyłać można też te starsze, sprzed lat. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie www.szpitalkarowa.pl.

Pierwsze miejsce zostanie nagrodzone bonem podarunkowym w wysokości 500 zł na zakupy w sklepie z artykułami dziecięcymi. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma bon podarunkowy w wysokości 400 zł, a trzeciego – bon o wartości 300 zł. Najlepsze zdjęcia zostaną ponadto pokazane na wystawie, która zostanie zrealizowana w holu szpitala przy ul. Karowej 2. Otwarcie wystawy zaplanowano na 26 maja 2017 r. o godz. 10.00.

Zobacz przepiękne zdjęcia kobiet, które publicznie karmią piersią

Mamy nadzieję, że zainteresowanie konkursem będzie tak samo duże jak podczas pierwszej edycji. W ubiegłym roku otrzymaliśmy bardzo dużo, bo ponad 50 zdjęć mam karmiących piersią – pięknych, wzruszających, wykonanych w różnych sytuacjach i okolicznościach. Świadczą o tym, że karmienie jest możliwe zawsze i wszędzie – nie tylko w domu, w wygodnym fotelu, ale i na plaży, podczas górskiej wycieczki, na łące, można karmić pojedynczo, można karmić też dwoje dzieci na raz
– powiedziała nam Alina Kuźmina, rzeczniczka prasowa Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie.

Pracownicy szpitala chcą poprzez konkurs uhonorować karmiące matki i podziękować im za podjęty trud oraz determinację w karmieniu piersią. Fotografie zgromadzone przy pierwszej edycji konkursu pokazują kobiecą siłę, która – często mimo wielu przeszkód – pozwala dawać z siebie wszystko dla dobra dziecka.  

Zależy nam, żeby kobiety karmiły piersią jak najdłużej, nie rezygnowały, nie poddawały się. Konkurs jest swoistą premią za trud i nierzadko ból – przecież często na początku tego wydawało by się naturalnego procesu kobiecie towarzyszą trudne chwile, które trzeba pokonać. Determinacja powinna być nagradzana – wystawa zdjęć kobiet karmiących piersią jest hołdem składanym wszystkim mamom. Chcemy pokazać, że karmienie piersią jest najlepsze, co może dać swojemu dziecku mama, jest naturalne. Mleko mamy jest nie tylko pokarmem, często jest lekiem, zwłaszcza w przypadku noworodków przedwcześnie urodzonych i dzieci chorych. Dlatego zachęcamy wszystkie mamy, żeby zechciały przeżyć te wspaniałe chwile
– mówi Alina Kuźmina.

W zeszłorocznej pierwszej edycji konkursu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, wygrało zdjęcie pokazujące mamę karmiącą piersią córeczkę, która przeszła operację serca. Kobieta, jak opowiada nam rzeczniczka szpitala, nie mogła wziąć dziecka na ręce, więc pochylała się nad nią i w ten sposób przekazywała jej pokarm.

zdjęcie, które wygrało w pierwszej edycji konkursu

Zdjęcia były piękne, niektóre zabawne, pokazujące subtelnie siłę kobiety, która daje z siebie wszystko dla swojego dziecka, żeby było mądre, silne i zdrowe. A co najważniejsze, podczas karmienia piersią daje siebie, swoją bliskość, ciepło, dzięki czemu dziecko czuje się bezpiecznie, bo jest z mamą
– komentuje Alina Kuźmina.

Wszystkie karmiące mamy zachęcamy więc do wzięcia udziału w konkursie!

Ojciec pokazuje trik, który pozwala uspokoić niemowlę w 2 sekundy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)