Dolegliwości u 48letniej kobiety

Jakieś 7 lat temu miałam okres około 5 dni w odstępie do następnej miesiączki 23 dni. Od tamtej pory miałam takie dolegliwości jak zlanie potem w nocy, czasem kołatanie serca i czasem stany depresyjne, płaczliwość.
/ 08.07.2007 22:18

Dolegliwości u 48 letniej kobiety

Jakieś 7 lat temu miałam okres około 5 dni w odstępie do następnej miesiączki 23 dni. Od tamtej pory miałam takie dolegliwości jak zlanie potem w nocy, czasem kołatanie serca i czasem stany depresyjne, płaczliwość. Teraz mam okres 2 dni. Ostatni był 23 i 24 marca. 2 dni po okresie raz współżyłam a teraz nie wiem czy te objawy to juz przekwitanie. Mam zaparcia i czasem wzdęcia. Dolega mi od kilku dni pieczenie w gardle ale już wcześniej miałam dolegliwości, refluks tak, że aż miałam poparzone gardło. Czy psychiczny strach przed niechcianą ciążą może wywołać takie dolegliwości? Mam dwoje dorosłych dzieci, brak pracy długi i bardzo się boję. Do tego konflikt serologiczny, boję się iść do lekarza. Ciąża byłaby tragedią dla mnie.

Dorota

Objawy, które pani podaje-zlewne poty, kołatanie serca, płaczliwość i stany depresyjne mogą być objawami premenopauzy ale także schorzeń tarczycy. Premenopauza dotyka kobiet nawet po 35. roku życia. Zazwyczaj znaczenie mają tutaj skłonności genetyczne. Jeśli to jest premenopauza to jeszcze istnieje możliwość ciąży. Jeśli ja pani podejrzewa proszę wykonać test ciążowy. W tym okresie miesiączki mogą być nieregularne. Jednak warto skorzystać z porady ginekologicznej. Wykonać badania na poziom hormonów żeńskich.

Serdecznie pozdrawiam

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/04.12.2008 17:45
czy ktos wie albo zna nazwe jakiegoś tuszu do rzęs sztucznych ??? chodzi mi o tusz wodny bo tylko takim podobno mozna takie rzęsy tuszowacc?? bede wdzieczna za szybka odp