POLECAMY

Depilacja przed wizytą ginekologiczną

Wkrótce planuję się wybrać po raz pierwszy do ginekologa, ponieważ mam 17 lat, a nie wystąpiła u mnie jeszcze miesiączka.

Depilacja przed wizytą ginekologiczną

Wkrótce planuję się wybrać po raz pierwszy do ginekologa, ponieważ mam 17 lat, a nie wystąpiła u mnie jeszcze miesiączka. W związku z wizytą mam pytanie: Czy przed wizytą trzeba wydepilować miejsca intymne?

Magdalena

Napiszę tak - wymogu depilacji miejsc intymnych nie ma. Jest to indywidualna sprawa każdej dziewczyny, kobiety. Chcesz wydepilować miejsca intymne, możesz, ale nie musisz tego zrobić. Całkowita depilacja okolic bikini może nie być do końca dobrym pomysłem, bowiem włosy stanowią ochronę przed drobnoustrojami. Zaś gdy bardziej się pocimy drobnoustroje te rozkładają się na włosach łonowych i powodują wydzielanie się nieprzyjemnego zapachu. Dlatego może dobrze jest wypośrodkować te dwa zdania i usunąć tylko nadmiar włosów. Jest to jednak sprawa indywidualna. O pierwszej wizycie przeczytaj:

Pierwsza wizyta u ginekologa

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Ja w ogole teraz zdecydowałam sie na depilacje laserowa w kos-medzie i powiem szczerze ze licze na to ze jak już ja zakończe to bede miała swiety spokój i nie bede sie stresowała codziennuym skrobaniem maszynka.