Karmienie piersią i problemy

Czy wiesz jak odciągać i przechowywać mleko z piersi?

Twoje piersi mogą być opuchnięte i bolące, dlatego aby im ulżyć powinnaś odciągać mleko. Zobacz, jak to robić oraz jak przechowywać już odciągnięty pokarm.
/ 04.01.2011 10:21
Karmienie piersią i problemy

Instrukcja obsługi

Zawsze przed odciągnięciem pokarmu umyj ręce. Potem włóż czysty pojemnik pod pierś i połóż na niej jedną rękę, kciukiem do góry. Łagodnie ściskaj pierś rytmicznymi ruchami, pociągając kciukiem w kierunku aureoli. Najłatwiej jest opanować tę technikę wtedy, gdy piersi są pełne mleka.

Możesz również zastosować ręczny lub elektryczny odciągacz pokarmu. Jest on bardzo przydatny w sytuacjach, gdy musisz regularnie odciągać mleko z piersi do butelek. Postępuj zgodnie z instrukcją producenta, a jeśli masz taką możliwość, poproś o pomoc doświadczoną koleżankę.

Przechowywanie mleka z piersi

Zasady dotyczące przechowywania mleka z piersi są bardzo ścisłe. Od razu po odciągnięciu pokarmu do butelki należy włożyć ją do lodówki lub zamrażarki (jeśli znajdujesz się poza domem , użyj torby termoizolacyjnej).

Mleko powinno zostać zużyte w ciągu 24 godzin od włożenia do lodówki lub trzech miesięcy od zamrożenia. Jeśli zamierzasz je przechowywać przez dłuższy czas, naklej na nim informację z datą odciągnięcia danej partii.

Czytaj więcej na: Zdrowie.wieszjak.polki.pl