POLECAMY

Czy w czasie karmienia można spożywać zioła?

Jeśli karmisz piersią, a chcesz spożywać zioła, zasięgnij porady lekarza. Zwróć też uwagę na to, aby czytać ulotki dotyczące składu ziół i sprawdzać ich datę ich przydatności do spożycia. Bierz pod uwagę, że wiele nalewek i kropli zawiera w sobie szkodliwy dla dziecka alkohol.
Czy w czasie karmienia można spożywać zioła?

Nie wszystkie są szkodliwe

Nie ulega wątpliwości, że ostrożność nigdy nie zawadzi, jednak można powiedzieć, że jest wiele rodzajów ziół, które nie mają niekorzystnego wpływu na karmiące mamy i ich dzieci.

Niemniej jednak powinnaś skonsultować się z lekarzem w kwestii spożywanych ziół, ponieważ niektóre rodzaje mogą mieć zarówno negatywny, jak i pozytywny wpływ na produkcję mleka. Są też takie, które można przyjmować regularnie i są dostępne bez recepty.

Zobacz też: Lecznicze działanie ziół

Sprawdzaj skład ziół!

Jeśli chcesz spożywać produkty z ziół, weź pod uwagę następujące wytyczne:

  • Zasięgnij porady lekarza.
  • Kupuj tylko te produkty, które opatrzone są ulotką dotyczącą wszystkich składników i ich działania. Im mniej składników, tym lepiej.
  • Kupuj produkty uznanych na rynku producentów.
  • Zawsze sprawdzaj datę przydatności do spożycia.
  • Bierz pod uwagę, że wiele nalewek i kropli zawiera w sobie alkohol.

Zobacz też: Magia bazylii i oregano

Zioła a leki

Zioła wydają się bezpieczne i naturalne, jednak większość ziołowych produktów to silne substancje farmakologiczne. Tak naprawdę wiele leków dostępnych w aptekach pochodzi od ziół.

Dodatkowo działanie ziół — w odróżnieniu od leków — nie jest potwierdzone testami i nie mają one certyfikatu Narodowego Instytutu Leków.

Fragment pochodzi z książki „Mamie na ratunek. Karmienie piersią” Suzanne Fredregill (Wydawnictwo Helion, 2010). Publikacja za wiedzą wydawcy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)