Czy to mój biologiczny tato?

Dlaczego tak jest, że moja mama ma grupę krwi A Rh + a tata B Rh- natomiast ja mam O Rh+?

Czy to mój biologiczny tato?

Dlaczego tak jest, że moja mama ma grupę krwi A Rh + a tata B Rh- natomiast ja mam O Rh+? Czy to oznacza, że mój tata nie jest moim biologicznym ojcem? Jak ja mam to rozumieć?

Justyna

Inna grupa krwi u dziecka nie musi oznaczać faktu iż podane osoby nie są biologicznymi rodzicami dziecka. Taka sytuacja ma związek z dziedziczenia w zakresie grup głównych krwi (A, B, AB, O). Schemat dziedziczenia w zakresie grup głównych zobacz tutaj. Gdy jedno z rodziców ma grupę krwi B a drugie A u dziecka możliwa jest grupa krwi A, AB, B lub 0. Dlatego w tym przypadku na tej podstawie nie można wysnuć wątpliwości o tym, że dany mężczyzna nie jest biologicznym ojcem. Jeśli nadal nurtują cię wątpliwości związane z tym tematem może warto porozmawiać z rodzicami. Jednak w zakresie grup krwi wszystko się zgadza:). Również w zakresie czynnika Rh (jeśli mama ma Rh dodatni, a tato Rh ujemny dziecko może mieć Rh + lub Rh -).

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Przecież współczynnik Rh nie jest dziedziczny... z resztą się zgadzam.
/4 lata temu
A od kiedy nie jest???? Dziedziczenie jest bardziej złożone niż grup głównych - możliwość różnych fenotypów w zakresie alleli c, d, e; OCZYWIŚCIE, ŻE SIĘ DZIEDZICZY!!!!