POLECAMY

Czy to mogą być pleśniawki?

Mój synek ma miesiąc i 2 tygodnie, w dzień po karmieniu zaśnie na góra 5 minut, a później się zaczyna budzić i płakać jak tylko mu smoczek wypadnie z buzi.
Czy to mogą być pleśniawki?

Mój synek ma miesiąc i 2 tygodnie, w dzień po karmieniu zaśnie na góra 5 minut, a później się zaczyna budzić i płakać jak tylko mu smoczek wypadnie z buzi. Czy to mogą być pleśniawki, bo ostatnio miał i teraz widzę, że jeszcze trochę mu zostało. Karmię piersią, a malutki w nocy budzi się tylko raz.


Asia
Jeśli maluszek ma pleśniawki - nawet jeśli jest ich już tylko troszkę, musi pani je wyleczyć. Pleśniawki same nie znikną. Trzeba je leczyć. Dobrym środkiem jest Aphtin oraz przeciwgrzybicza nystatyna w płynie. Oba środki można kupić w aptece. Pleśniawki mogą powodować ból u dziecka i utrudniać mu jedzenie. Proszę ocenić, czy pokój, w którym układa pani maluszka do drzemki, jest wywietrzony, czy nie jest w nim za zimno ani za gorąco. Proszę spróbować usypiać synka, kołysząc i dopiero wtedy, gdy pani poczuje, że naprawdę śpi, kłaść go do łóżeczka, kołyski itp. Jedno karmienie w nocy dla 1.5 miesięcznego malca to za mało - proszę spróbować karmić synka w czasie snu (na śpiąco). Dla utrzymania laktacji nocne karmienia są bardzo ważne. Być może mała liczba karmień w nocy powoduje to, że maluszek musi sobie „jakby odebrać co jego” w dzień.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
szkoda tych maluszkow jak tak cierpia... moje dziecko tez tak mialo, wiem jakie to dla nich meczace;/ ja oprocz antybiotyku podawalam tez lactoral, na uzupelnienie korzystnej flory bakteryjnej, zeby czasem jakis dodatkowych infekcji nie dostalo...