POLECAMY

Czy można karmić piersią zaadoptowane niemowlę?

Odpowiedź na Twoje i na zadawane przez wszystkich pytanie brzmi „tak”! Możesz karmić piersią zaadoptowane niemowlę. Proces nie jest łatwy, ale jest to możliwe i na świecie, na przykład w Stanach Zjednoczonych, skorzystało z tego wiele kobiet.
Czy można karmić piersią zaadoptowane niemowlę?

Jak to zrobić?

Produkcja mleka może być wywołana za pomocą odciągacza pokarmu. Jednak należy pamiętać o tym, że laktacja bez ciąży to poważne zobowiązanie. Kobieta produkująca pokarm dla własnego dziecka ma tę przewagę, że przeszła okres ciąży.

Przez dziewięć miesięcy jej ciało przygotowywało się do laktacji. Bez udziału hormonów odpowiedzialnych za to podczas ciąży będziesz musiała zdać się na ręczną stymulację.

Zobacz też: Jakie są zalet karmienia piersią?

Mama adopcyjna

W porównaniu z naturalnymi matkami mamy adopcyjne zazwyczaj nie są w stanie wyprodukować wystarczającej ilości mleka, by w pełni wykarmić dziecko, jednak nie pozwól, by to stało się dla Ciebie czynnikiem zniechęcającym. Pielęgnowanie niemowlęcia nie polega wyłącznie na dostarczaniu mu pokarmu.

Każda ilość wyprodukowanego przez Ciebie mleka jest cennym darem dla Twojego dziecka, a doświadczenie, jakim jest karmienie piersią, sprawi, że więź Was łącząca zacieśni się jeszcze bardziej.

Laktogeneza

Proces rozpoczęcia produkcji mleka nazywa się laktogenezą. Dzięki odkryciom nowoczesnej medycyny w Ameryce opracowywane są terapie hormonalne, które mogą pomóc kobiecie rozbudzić laktację bez ciąży. Oczywiście związane jest z tym wystąpienie nieprzyjemnych efektów ubocznych oraz ryzyko nieznanych komplikacji w przyszłości. Używanie leków zawsze omawiaj z Twoim lekarzem.

Zobacz też: Jak rozpocząć karmienie piersią?

Fragment pochodzi z książki „Mamie na ratunek. Karmienie piersią” Suzanne Fredregill (Wydawnictwo Helion, 2010). Publikacja za wiedzą wydawcy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)