Czy mogłam zajść w ciążę?

Po wzięciu 21 tabletek antykoncepcyjnych Yasmin z pierwszego opakowania (nie brałam wcześniej) nie zrobiłam 7 dniowej przerwy, w celu opóźnienia krwawienia z odstawienia. Następnego dnia (po wzięciu ostatniej tabletki z 1 opakowania) rozpoczęłam moje drugie opakowanie Yasmin. Wzięłam dokładnie 17 tabletek z drugiego opakowania, gdyż chciałam aby krwawienie już wystąpiło.
Czy mogłam zajść w ciążę?

Po wzięciu 21 tabletek antykoncepcyjnych Yasmin z pierwszego opakowania (nie brałam wcześniej) nie zrobiłam 7 dniowej przerwy, w celu opóźnienia krwawienia z odstawienia. Następnego dnia (po wzięciu ostatniej tabletki z 1 opakowania) rozpoczęłam moje drugie opakowanie Yasmin. Wzięłam dokładnie 17 tabletek z drugiego opakowania, gdyż chciałam aby krwawienie już wystąpiło. Po 3 dniach od wzięcia 17 tabletki wystąpiło krwawienie. Po 7 dniowym okresie bez tabletek wzięłam pierwszą tabletkę z tym, że Yasminelle (lekarz przepisał mi Yasminelle ze względu na mniejszą dawkę hormonów). Czy przez to, że nie wzięłam 21 tabletek z 2 opakowania Yasmin tylko 17 i po 7-dniowej przerwie (8-go dnia) zaczęłam stosować Yasminelle jest możliwość abym zaszła w ciążę ?

Marilyn

Powinno się dokończyć przyjmowanie tabletek z posiadanego opakowania. W okresie przerwy należałoby stosować dodatkową niehormonalną metodę antykoncepcji. Istnieje możliwość zajścia w ciążę. Każda zmiana pigułki powinna być skonsultowana z lekarzem- on ustali dokładnie jak i kiedy tej zmiany dokonać.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (64)
/4 lata temu
Gdy Mąż sposcil Się We Mnie 2 Razy Jednej Nocy Od 4 Miesięcy Nie Biorę tabletek A PO Stosunki 24 godz Wzielam Tabletke "72godz po" nie mam żadnych objawów proszę o odpowiec
/4 lata temu
od 10 do 16 mialam dni plodne kochalam sie z mezem w kazdy ten dzien bo staramy sie o dziecko od paru miesiecy czy mamy teraz szanse na zajscie
/8 lat temu
Cześc. Mam pytanie pomożecie mi.? to ważne .. Moje dni płodne zaczęły się od 11.10 - 19.10 . Kochałam się z chłopakiem w 14,15 i 19 dniu dni płodnych i we wszystkie te dni on mi się spuścił. Jaka jest możliwoś, .że zaszłam w ciąże i czy wogóle zaszłam .? ! błagam pomóżcie ..
POKAŻ KOMENTARZE (61)