Czy dziecko się najada?

Otóż jestem mamą miesięcznego bobasa. Od początku stosuję mleko Bebilon 1 gdyż nie miałam pokarmu. Mały zjada od 90- 120 ml co 3 godziny a w nocy nawet co 4.

Czy dziecko się najada?

Otóż jestem mamą miesięcznego bobasa. Od początku stosuję mleko Bebilon 1 gdyż nie miałam pokarmu. Mały zjada od 90- 120 ml co 3 godziny a w nocy nawet co 4. Ostatnio zauważyłam, że małemu burczy w brzuszku w trakcie jedzenia i po jedzeniu. Kupki robi co 2 dni ale są ładne. Do tego bardzo często dusi go czkawka po jedzeniu. Czym może być ona spowodowana? Dodam, że maluch w ciągu dnia czasem jadłby co 2,5 godziny, ale staram się go przetrzymać na 3 godziny. Czy mleko które mu daję jest dla niego dobre? Czy szukać innego?

Maria

W pierwszym półroczu życia niemowlęta karmione sztucznie powinny otrzymywać około 5 – 6 posiłków dziennie, dzieci dwunastomiesięczne natomiast 4 – 5 posiłków na dobę. Jedynie w pierwszym miesiącu życia dziecko powinno otrzymać 6-7 (90-110ml) posiłków dziennie. Oczywiście wielkość porcji jest średnią, jaką dziecko zjada w danym wieku. Jest ona zależna od łaknienia i zapotrzebowania. Wielkość porcji i liczba posiłków może różnić się od podanego schematu. Burczenie w brzuszku niekoniecznie musi oznaczać głód (podczas jedzenia?). Po karmieniu należy dać możliwość odbicia dziecku. Czkawka po jedzeniu wynika z tego, że dziecko nałykało się powietrza podczas karmienia. Należy zawsze zadbać by smoczek stale był wypełniony mlekiem podczas karmienia. Wydaje mi się, ze nie ma potrzeby zmiany mleka. O tym czy dziecko się najada świadczy prawidłowy przyrost wagi, dziecko jest pogodne- oczywiście może też popłakać, pieluszka po 4 godzinach jest mokra.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 miesięcy temu
Witam mój maluszek na 8,5 miesiąca i mamy problem w czasie nocnym... Podejrzewam że się nie Najadla już mieszkam mleko z kaszkami kleijami... Ale nic nadal się budzi mniej więcej godzina 1, 2 w nocy na mleko i wypija różnie raz 150, sporadycznie 210 jak miała 7 mies piła 240... A teraz po wypiciu mleka budzi się co godzinę co półtorej nie mam już pomysłów co robić pomocy.....