POLECAMY

Czy cesarskie cięcie wpływa na karmienie?

Czy szwy po cesarskim cięciu mogą uniemożliwić karmienie dziecka piersią? Czy „cesarka” wpływa na samopoczucie młodej mamy? I jakie w takiej sytuacji są zalety karmienia dziecka piersią? Czy jeśli kobieta urodzi bliźnięta, to może jej zabraknąć mleka?
Czy cesarskie cięcie wpływa na karmienie?

Kobiety, które urodziły za pomocą cesarskiego cięcia, są czasem zawiedzione, że nie dały rady wydać dziecka na świat własnymi siłami.

Dzięki karmieniu piersią możesz odzyskać utraconą wiarę w siebie i w to, że jesteś w stanie wykarmić i zaopiekować się nową istotą ludzką, którą powołałaś do życia. Karmienie piersią to najlepszy sposób na smutek.

Zobacz też: Jak wygląda noworodek tuż po porodzie?

Karmienie piersią – odzyskaj wiarę w siebie

Karmienie piersią pomoże Ci ponownie zdobyć zaufanie do własnego ciała i do jego umiejętności matkowania, a także wzmocni więź z Twoim maleństwem.

Mimo iż cesarskie cięcie to poważna operacja, a miejsce nacięcia może być wrażliwe, Twoje dziecko może być przez Ciebie karmione piersią bez naciskania na szwy.

Zobacz też: Twój mężczyzna przy porodzie

Poród mnogi – wyjątkowa sytuacja

Dwoje niemowlaków? Nie przejmuj się! Przecież masz dwie piersi, a nie jedną! Możesz śmiało karmić dwojaczki albo nawet trojaczki, nie martw się, że nie starczy Ci pokarmu.

Twoje piersi to coś wspaniałego, są jak samoregulujące się centra produkcji mleka. Ilość pokarmu, jaki wytwarzają, jest bezpośrednio związana z ilością mleka spożywanego przez dzieci podczas karmienia. Dłuższe karmienie oznacza większą ilość produkowanego mleka.

Fragment pochodzi z książki „Mamie na ratunek. Karmienie piersią” Suzanne Fredregill (Wydawnictwo Helion, 2010). Publikacja za wiedzą wydawcy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)