POLECAMY

Co robić, gdy piersi produkują za mało mleka?

W mleku matki znajdują się przeciwciała i składniki odżywcze, które są bardzo zdrowe dla niemowlęcia. Jeśli jednak Twoje piersi produkują niewystarczającą ilość mleka, nie martw się: jest kilka sposobów, aby poradzić sobie z tym problemem.
Co robić, gdy piersi produkują za mało mleka?

Przebyte operacje piersi

W dzisiejszych czasach wiele kobiet ma za sobą różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne piersi, więc jeśli zastanawiasz się, czy będzie to miało jakiś wpływ na karmienie piersią, to wiedz, że nie jesteś w tym osamotniona.

Zobacz też: Jak badać swoje piersi?

Nie martw się!

Po pierwsze, powinnaś porozmawiać o tym z Twoim lekarzem. Być może będziesz mile zaskoczona. Jeśli jednak okaże się, że nie będziesz w stanie wyprodukować wystarczającej ilości mleka, by wykarmić swoje dziecko, nie zniechęcaj się tym.

Każda ilość pokarmu, którym obdarzysz swoje maleństwo, jest cenna. W każdym mililitrze znajdują się przeciwciała i składniki odżywcze, których możesz dostarczyć tylko Ty.

Zobacz też: Jak karmić dziecko w nocy?

Gdy masz za mało mleka

Pamiętaj również o tym, że macierzyństwo nie polega jedynie na dostarczaniu pokarmu. Karmienie piersią to wyjątkowy czas spędzany z dzieckiem.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko doświadczyło tych wyjątkowych chwil, możesz zaopatrzyć się w tak zwany SNS, czyli system wspomagający karmienie. Dzięki niemu pokarm będzie dostarczany dziecku podczas ssania Twojej piersi za pomocą cieniutkich rurek. Inny sposób to po prostu dokarmianie butelką po każdym karmieniu piersią.

Fragment pochodzi z książki „Mamie na ratunek. Karmienie piersią” Suzanne Fredregill (Wydawnictwo Helion, 2010). Publikacja za wiedzą wydawcy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)