POLECAMY

Ciemieniucha

U mojej 6-tygodniowej córeczki pojawiła się ciemieniucha, poza tym na twarzy tez ma krostki czerwono-żółte przypominające ciemieniuch, czy to jest możliwe?
Ciemieniucha

U mojej 6-tygodniowej córeczki pojawiła się ciemieniucha, poza tym na twarzy tez ma krostki czerwono-żółte przypominające ciemieniuch, czy to jest możliwe? Proszę o poradę, jak pielęgnować skórę głowy i twarzy?
Iwona

Łojotokowe zapalenie skóry objawia się występowaniem czerwonych krostek zakończonych żółtymi, ropnymi pęcherzykami. Ciemieniucha powstaje na skórze głowy może objąć czoło, brwi. Żółtawe grube łuski powstają na skutek nadmiernego wytwarzania łoju przez gruczoły łojowe - oleistej substancji natłuszczającej skórę. Ciemieniucha nieleczona może utrzymywać się miesiącami. Leczenie polega na delikatnym wcieraniu oliwy z oliwek lub oliwki przeznaczonej dla niemowląt, w skórę głowy i pozostawieniu tak na noc, a rano umyciu główki (jeśli to możliwe). Luźne łuski trzeba wyczesywać bardzo miękką szczoteczką do włosów (zarówno ze skóry główki jak i z brwi). Jeśli ciemieniucha jest oporna, można spróbować nacierać skórę głowy kremem nagietkowym. Niektórzy rodzice chwalą zastosowanie kosmetyków z Oilatum.

Pozdrawiam serdecznie
                                                                                                                                                                                                                              Celina Fręczko, położna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Mi lekarka przepisała na łojotokowe zapalenie skóry maść, posmarowałam córeczce tylko 1 raz główkę i po kąpaniu po ciemieniusze ani śladu ;)