POLECAMY

Ciąża po poronieniu

W grudniu 2006 poroniłam - powód nieznany. Od tamtej pory biorę tabletki antykoncepcyjne Yasminelle. Ile wcześniej należ odstawić tabletki przed zajściem w ciąże (czy brać jakieś witaminy) i czy istnieje duże ryzyko na kolejne poronienie (mam już jedno dziecko 8 lat)? Mam 30 lat.
Ciąża po poronieniu

W grudniu 2006 poroniłam - powód nieznany. Od tamtej pory biorę tabletki antykoncepcyjne Yasminelle. Ile wcześniej należy  odstawić tabletki przed zajściem w ciążę (czy brać jakieś witaminy) i czy istnieje duże ryzyko na kolejne poronienie (mam już jedno dziecko 8 lat)? Mam 30 lat.

Justyna

Przed poczęciem odczekać najlepiej około 3-6 miesięcy po zakończeniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych (o tym, dlaczego, proszę przeczytać w odpowiedziach na podobne pytania). Około 3 miesiące przed poczęciem zaleca się przyjmować kwas foliowy. Warto zażywać magnez , cynk oraz witaminy z grupy B, potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu (tabletki antykoncepcyjne wypłukują je te składniki z organizmu). Myślę, że jeśli się pani odpowiednio przygotuje do ciąży to ryzyko nie będzie wcale większe niż ostatnio - poprostu będzie dobrze. Powodzenia, proszę poczytać o przygotowaniu do ciąży - wizyta u ginekologa, stomatologa, porzucenie nałogów, odpowiednie odżywianie itd. (artykuły oraz odpowiedzi na podobne pytania).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
pomoc po poronieniu ile mam czekac na stosunki