Ciąża?

Dziś mam 24 dzień cyklu (cykl mam najczęściej 30-dniowy, więc miesiączka powinna być 21.07.). Od 11 dni mam bóle podbrzusza, praktycznie przez cały dzień.
/ 20.07.2011 13:01

Ciąża?

Dziś mam 24 dzień cyklu (cykl mam najczęściej 30-dniowy, więc miesiączka powinna być 21.07.). Od 11 dni mam bóle podbrzusza, praktycznie przez cały dzień. Ból jest podobny do miesiączkowego, aczkolwiek słabszy. Zaczęłam mierzyć sobie temperaturę - od 9 dni wynosi 37 stopni i więcej. Wcześniej sobie nie mierzyłam więc nie wiem czy to jest normalna temperatura. Dodatkowo bardzo bolą mnie piersi, aż tak to nigdy mnie nie bolały, są bardzo czułe. Czuję się senna i brakuje mi energii. Moje pytanie brzmi: czy jest to ciąża?

Agula

Niestety komputerowo nie można stwierdzić –czy to ciąża czy nie. Jeśli miesiączka nie wystąpi w spodziewanym terminie to najpierw test może stwierdzić obecność ciąży a potem lekarz-ginekolog. Objawy mogą świadczyć o ciąży aczkolwiek nie muszą jej oznaczać. Tkliwość piersi oraz utrzymująca się taka temperatura może oznaczać wczesną ciążę.  Domowy test ciążowy warto wykonać po dniu spodziewanej miesiączki- jeśli jej nie będzie.

Zobacz:

Temperatura ciała w ciąży,

Podwyższona temperatura

Pozdrawiam serdecznie