POLECAMY

Chcę karmić piersią

Jestem w 30 tyg ciąży. Od około 20 tc moje piersi wydzielają siarę. Moja mama i babcia nie karmiły piersią, ponieważ miały mało pokarmu.
Chcę karmić piersią

Jestem w 30 tyg ciąży. Od około 20 tc moje piersi wydzielają siarę. Moja mama i babcia nie karmiły piersią, ponieważ miały mało pokarmu. Ja chciałabym bardzo karmić. Czy mała ilość pokarmu jest dziedziczna? Czy wydzielanie siary w ciąży zawsze oznacza to, że po porodzie będzie pokarm?

Danka
Przede wszystkim ważne jest nastawienie ciężarnej do karmienia piersią. Plus dla pani, że chęć jest i oby była dalej. Jeśli kobieta rozumie mechanizm wytwarzania pokarmu to wie, że pojęcie „za mało pokarmu” w życiu jest rzadkie. A nawet jeśli pokarmu jest za mało to można karmić piersią i dodatkowo dokarmiać butelką. Najważniejsza jest prawidłowa technika karmienia piersią. Gdy dziecko ustami obejmie brodawkę, ale też 1.5-2 cm otoczki i prawidłowo ssie - głęboko opróżnia zatoki mleczne (w gruczołach piersiowych) i pobudza odruch nerwowy, dzięki któremu do krwi matki dostaje się prolaktyna. Hormon ten wydzielany jest w przysadce mózgowej. Od ilości tego hormonu i częstotliwości jego wydzielania zależy ilość wytwarzanego pokarmu. Pierś produkuje więcej, im częściej i więcej dziecko ssie. Warunkiem jest jednak prawidłowe, głębokie ssanie piersi. Głowa do góry jeśli pani chce karmić piersią to będzie pani to robić. Proszę przeczytać o prawidłowej technice karmienia.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)