POLECAMY

Pierwsza butelka dla malucha

Szklana lub plastikowa, większa albo mniejsza. Którą wybrać? Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas zakupu buteleczki dla malucha.
Pierwsza butelka dla malucha fot. Panthermedia

Smoczek przypominający pierś mamy

Taki „naturalny” kształt smoczka ułatwia karmienie naprzemienne: piersią i butelką, a do tego sprzyja prawidłowemu rozwojowi zgryzu. Bardzo trwałe są smoczki silikonowe, czyli te przezroczyste. Wprawdzie trudniej się z nich ssie niż ze smoczków kauczukowych, ale... to ich zaleta, a nie wada (kiedy malec pracuje żuchwą, wzmacniają się mięśnie szczęki). Sprawdź, dla jakiego wieku dziecka jest przeznaczony, bo im młodszy smyk, tym mniejsza powinna być dziurka w smoczku.

Szeroka szyjka

To bardzo wygodne: szersza szyjka ułatwia dokładne umycie butelki oraz rozmieszanie porcji mieszanki modyfikowanej.

Skala, która nie zniknie po myciu

Niestety, trwałość skali (zwykle umieszczonej z tyłu, jak na butelce na naszym zdjęciu) sprawdzisz tylko w praktyce, czyli zwykle po kilku myciach. Podziałka ułatwi odmierzanie porcji mieszanki (nigdy nie sypiemy „na oko”!) oraz skontrolowanie, ile smyk zjadł. A jeśli już o tym mowa: pamiętaj, że są dzieci, które potrzebują nieco więcej mleka, niż przewidują tabele żywienia. Są też takie, którym wystarcza trochę mniejsza porcja niż zalecana.

Odpowiedni kształt

Butelka z lekkim przewężeniem – mniej więcej w połowie długości – ułatwia mamie trzymanie jej podczas karmienia malucha. Modele z plastikowymi uchwytami albo o nietypowych kształtach (np. z dziurką w środku) są przeznaczone dla dzieci, które skończyły już rok.

Antykolkowy system odpowietrzania

Przyda się on zwłaszcza w butelkach używanych w pierwszym półroczu życia dziecka, kiedy maluch ma jeszcze niedojrzały układ pokarmowy i połykane razem z jedzeniem powietrze może wywołać u niego ból brzucha.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)