Bromergon i Azalia

Od 4 miesięcy zażywam Azalię. Od pewnego czasu mam jednak problemy żołądkowe, ból, brzuch jest twardy. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi tabletki na żołądek (progastin).
/ 07.03.2011 12:09

Bromergon i Azalia

Od 4 miesięcy zażywam Azalię. Od pewnego czasu mam jednak problemy żołądkowe, ból, brzuch jest twardy. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi tabletki na żołądek (progastin). Kiedy u niego byłam nie powiedziałam o azali, ponieważ byłam po antybiotykoterapii i uznałam, że to z tego powodu. Do końca opakowania Azali zostało mi 16 tabl. Czy mogę przestać je stosować już teraz? Czy muszę czekać i brać do końca opakowania? Jaka będzie reakcja po odstawieniu? Miałam zawyżony poziom hormonu i brałam też Bromergon (razem z azalią). Obecnie opakowanie już bez Bromerogonu, bo prolaktyna spadła do normy.

Kinga

Skutki uboczne Azali to bóle głowy, bóle piersi, zmiany nastroju oraz zwiększenie masy ciała. Stosowanie leku Azalia można przerwać w dowolnym momencie. Zatem nie musi pani przyjmować już pozostałych 16 tabletek. Jednak proszę pamiętać o tym, że od dnia przerwania przyjmowania tabletek nie jest pani zabezpieczona przed ciążą. Proszę dokładnie przeanalizować kiedy wystąpiły problemy żołądkowe? Bowiem zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (brak apetytu, nudności, wymioty, bóle brzucha, zaparcie, biegunka) występują jako pierwsze na liście skutków ubocznych Bromergonu.

Pozdrawiam serdecznie